28 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Pani Teresa była symbolem Mikołajek, turyści ją uwielbiali

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Władze Mikołajek poinformowały w poniedziałek o śmierci Teresy Borkowskiej. Ze słynną parkingową wielu turystów robiło sobie pamiątkowe zdjęcia.

O Teresie Borkowskiej niektórzy mówili wręcz, że jest ikoną Mikołajek. Pracowała jako parkingowa w samym centrum miasta – na Placu Wolności. “Jej stroje oraz kapelusze nadawały barw naszemu miasteczku” – napisano na stronie Mikołajek na Facebooku.

“Barwny ptak”

Pani Teresa była uwielbiana przez turystów, nie tylko z Polski. Często robili sobie pamiątkowe zdjęcia ze słynną parkingową. Teresa Borkowska słynęła bowiem z oryginalnych strojów, szczególnie kapeluszy, ozdabianych piórami czy kwiatami.

Lubiana przez wszystkich słynna parkingowa z Mazur była znana na całym świecie. W 2016 roku turyści z Niemiec wręczyli pani Teresie jej portretowe zdjęcie w kapeluszu z piórami, oprawione w ramy. Gdy władze Mikołajek pokazały panią Teresę i jej prezent w mediach społecznościowych, kobieta zebrała pozdrowienia z całego świata.

“Barwny ptak Mikołajek, wielka szkoda. Wyrazy współczucia dla rodziny”; “to była chwalebna wizytówka”; “wyrazy współczucia, nadawała barwy temu miasteczku” – to tylko niektóre z kilkudziesięciu komentarzy pod postem informującym o śmierci Teresy Borkowskiej.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek 5 stycznia o godz. 12 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Mikołajkach.


PRZECZYTAJ TAKŻE:

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły