32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztyńskie tramwaje: Zamknięty fragment alei Piłsudskiego. Jak radzą sobie kierowcy?

Musisz przeczytać

Od niedzieli z ruchu wyłączony jest fragment alei Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Głowackiego do Mazowieckiego. Utrudnienia w centrum Olsztyna potrwają kilka miesięcy. Sprawdziliśmy, jak w popołudniowych godzinach szczytu z nową organizacją ruchu poradzili sobie kierowcy.

Spokój. Tak jednym słowem można określić pierwszy dzień roboczy z nową organizacją ruchu w centrum Olsztyna. W nocy z soboty na niedzielę (7 na 8 sierpnia) wykonawca budowy drugiej linii tramwajowej zamknął fragment alei Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Głowackiego do skrzyżowania z ulicą Mazowieckiego (dawna Obiegowa).

Zamknięty fragment Piłsudskiego. W centrum miasta bez tragedii

Pierwszy dzień robót polegał na przygotowaniu terenu pod budowę nowego torowiska, ale robotnicy zerwali też część asfaltu. Ze skarpy pomiędzy planetarium a halą Urania wycięto też część roślinności.

Co jednak najważniejsze, obeszło się bez większych korków i niezadowolenia kierowców. Ci korzystali najczęściej z objazdów ulicami Żołnierską lub Pstrowskiego. Rano korki tworzyły się jedynie przy uliczkach osiedlowych: Grotha, Naruszewicza i Kościńskiego, do których prowadzi dojazd zamkniętym odcinkiem.

Jednak w popołudniowych godzinach szczytu zamknięty fragment Piłsudskiego nie nastręczał większych kłopotów kierowcom.  Oczywiście, trzeba wziąć poprawkę, że mamy wakacje, a ruch na olsztyńskich ulicach jest zdecydowanie mniejszy. Pozostaje poczekać, jak sytuacja w centrum Olsztyna będzie wyglądać z początkiem września.

Tymczasowa organizacja ruchu na alei Piłsudskiego

Przypomnijmy, że przez plac budowy drogowcy zorganizowali dojazd do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i dla mieszkańców ulic: Grotha, Narutowicza oraz Kościńskiego – od Piłsudskiego z kierunku ulic Dworcowej i Mazowieckiego. Wyjazd z osiedla odbywa się ulicą Grotha do alei Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ulicą. Mazowieckiego.

Objazd do ulicy Kościuszki i ulicy Głowackiego dla pojazdów jadących Piłsudskiego od strony Dworcowej wyznaczono ulicami Mazowieckiego i Żołnierską. Na alei Sikorskiego, na skrzyżowaniu z ulicami Mazowieckiego/Pstrowskiego, drogowcy wyznaczyli dodatkowy lewoskręt, przez co powstanie możliwość skrętu w lewo z dwóch pasów. Na Sikorskiego zachowano wyłącznie jeden pas do jazdy na wprost, w ulicę Mazowieckiego.

Aby uniknąć przejazdu po wąskiej ul. Żołnierskiej, dla pojazdów jadących od strony alei Sikorskiego zalecany jest objazd w lewo w ulicę Pstrowskiego i dalej do ulic Kościuszki i Głowackiego.

  • piłsudskiego
  • piłsudskiego
  • piłsudskiego
  • piłsudskiego
  • piłsudskiego

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olsztyńskie tramwaje. Kolejne zmiany w centrum miasta
10 miesięcy temu

[…] Przeczytaj również: Drogowcy zamknęli fragment alei Piłsudskiego. Jak radzą sobie kierowcy? […]

Olsztyn. Na osiedlu Generałów powstało rondo. Będą mniejsze korki?
9 miesięcy temu

[…] spore korki, ale drogowcy liczą, że teraz to zmieni. Nowe rozwiązanie ma związek z pracami przy budowie drugiej linii tramwajowej, które odbywają się na Pieczewie i na ulicy […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły