22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztyn. Kierowcy mają już nowy obowiązek w strefie płatnego parkowania

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Ważne zmiany dla kierowców poruszających się po Olsztynie. Od poniedziałku w strefie płatnego parkowania każdy musi wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu.

Wdrożenie zmian było możliwe przy okazji modyfikacji ponad stu parkomatów w olsztyńskiej strefie płatnego parkowania. Jak już informowaliśmy na Ukiel.info, od kilku miesięcy kierowcy mogą opłacić postój kartą płatniczą. Parkomaty wyposażono ponadto w panele solarne i klawiaturę alfanumeryczną.

Z kolei od poniedziałku 2 sierpnia każdy kierowca przed zakupem biletu musi wprowadzić numer rejestracyjny swojego pojazdu. Pod koniec maja to rozwiązanie przyjęli na sesji olsztyńscy radni.

– Jednocześnie przypominamy, że – korzystając z postojów opłaconych przy użyciu numeru rejestracyjnego – nie ma konieczności drukowania biletów i umieszczania ich za szybą pojazdu. Weryfikacja opłaty na dany pojazd odbywa się w trakcie przeprowadzonych czynności kontrolnych – mówi Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Zmiany w olsztyńskiej strefie płatnego parkowania

Drogowcy z Olsztyna przypominają również, że opłacenie biletu za postój w jednym ze 112 parkomatów w strefie płatnego parkowania to tylko jedna z możliwości. – W prosty i szybki sposób, a co również istotne, jeszcze przed opuszczeniem pojazdu, można dokonać opłaty za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash – dodaje Michał Koronowski.

Dlaczego zdecydowano się wprowadzić nowy obowiązek dla kierowców? Jak tłumaczyły władze ZDZiT-u, wpisanie numeru rejestracyjnego uszczelni system poboru opłat jednorazowych za parkowanie w płatnej strefie.

– Przede wszystkim dzięki wyeliminowaniu sytuacji przekazywania sobie biletów między parkującymi oraz w przypadku powstania ewentualnych sporów na etapie składania wyjaśnień od opłat dodatkowych czy windykacji należności – mówił niedawno Marcin Szwarc, dyrektor ZDZiT-u.

Dodajmy, że podobne rozwiązania stosuje się już w wielu polskich miastach, ale również na innych płatnych parkingach w Olsztynie. Na przykład przy markecie Auchan kierowcy na ekranie parkomatu również muszą wpisać numer rejestracyjny swojego samochodu.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Egon Olsen
10 miesięcy temu

Takie rozwiązania już dawno, dawno temu były w innych miastach.
Cóż Arbuz nie nadąża za cywilizacja.
Zatrzymał się na tramwajach.

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły