24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Nad Polską upały, ale w Olsztynie kurtyn wodnych nie będzie

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Niestety, nie możemy uruchomić kurtyn wodnych i ulicznych zdrojów – poinformowali urzędnicy z Olsztyna. Nie pozwolił na to powiatowy sanepid.

Przez cały weekend na Warmii i Mazurach będą się utrzymywały wysokie, tropikalne wręcz temperatury. Tylko w Olsztynie od piątku do poniedziałku termometry pokażą nawet 31 stopni Celsjusza. Powinni uważać wszyscy, ale przede wszystkim najstarsi i dzieci. Szczególną opiekę należy też zapewnić domowym zwierzętom.

W Olsztynie w tym roku bez kurtyn wodnych

W ubiegłych latach ulgę i trochę chłodu podczas upałów dawały kurtyny wodne. Również w tym roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie chciało je uruchomić w mieście. Niestety, tym razem mieszkańcy muszą sobie poradzić bez kurtyn wodnych i ulicznych zdrojów. Powodem są względy epidemiczne.

– Zwróciliśmy się do powiatowego inspektora sanitarnego z zapytaniem dotyczącym możliwości uruchomienia kurtyn wodnych i ulicznych zdrojów na terenie Olsztyna podczas tegorocznego sezonu turystycznego – mówi Anita Chudzińska z olsztyńskiego PWiK. – Inspektor, z powodu trwającej pandemii, nie rekomenduje jednak takiego rozwiązania.

Inspekcja sanitarna w piśmie do olsztyńskich wodociągów uzasadnia taką rekomendację brakiem możliwości systematycznej dezynfekcji wylewek oraz łatwością rozprzestrzeniania się wirusa. Dodajmy, że kurtyny wodne i uliczne zdroje nie były uruchomione także w ubiegłym roku.

Lekarze apelują przede wszystkim do osób starszych oraz chorujących przewlekle, by w upały nie wychodzić na słońce, szczególnie w godzinach południowych. Poza tym warto zrezygnować ze słodkich napojów gazowanych, a spożywać więcej wody, niż jest to wskazane na co dzień – co najmniej trzy litry. Najlepiej, żeby woda była nie lodowata, a w temperaturze nieco niższej niż pokojowa. Ulgę może przynieść także… ciepła herbata.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły