29 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Kortowiada 2022: tradycyjna Parada Wydziałów i koncerty w nowym miejscu

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Kortowiada trwa od środy, ale to wczorajsza Parada Wydziałów na dobre rozpoczęła studenckie święto w Olsztynie. Wydarzenie, za sprawą którego w mieście zrobiło się bardzo barwnie i radośnie, było wyczekiwanym elementem juwenaliów UWM. Na plaży kortowskiej zagrali już Baranovski, O.S.T.R., Happysad, Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa.

Mówi się, że deszcz jest nieodłącznym elementem Kortowiady. Cóż z tego, skoro niezbywalną cechą studentów jest determinacja, żeby pogoda nie pokrzyżowała ich planów na dobrą zabawę! Być może to właśnie dobre humory żaków biorących udział w Paradzie Wydziałów sprawiły, że czarne chmury zostały przegonione. Przekazanie władzy z rąk rektora UWM prof. Jerzego Przyborowskiego odbywało się więc nie tylko w słońcu, ale i w świetnej atmosferze. Wielka Kortowska Makarena zatańczona przy Centrum Konferencyjnym była tej atmosfery doskonałym wyrazem! Wspólny taniec rozgrzał studentów przed dalszą częścią zabawy.

Koncerty, kino i inne rozrywki

W czwartek w Kortowie odbył się pierwszy z finałów Ajdola, a jego zwyciężczyni, Patrycja Rogalska zaśpiewała tego samego wieczora na scenie głównej. Tej samej scenie, na której koncerty zagrali Baranovski, O.S.T.R., Happysad, Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Występy artystów przyciągnęły tysiące fanów pod scenę zlokalizowaną w tym roku na plaży kortowskiej. Co ważne, z niektórymi gwiazdami można było spotkać się w tzw. Strefie Spotkań w pobliżu sceny. To tam muzycy udzielali wywiadów, odpowiadali na pytania publiczności i rozdawali autografy. Nie zabrakło też, oczywiście, wspólnych zdjęć.

Dużym powodzeniem cieszył się wśród uczestników Kortowiady także namiot Silent Party. Słuchawki rozchodziły się w mgnieniu oka. Namiot musi mieć zresztą wyjątkowe właściwości zapełniania się ludźmi, bo odbywające się tu debiutujące w tym roku w programie Kortowiady wydarzenie Speed Dating także okazało się strzałem w dziesiątkę. Kolejki chętnych do udziału w szybkich randkach zmotywowały organizatorów do szybkiej decyzji o zwiększeniu liczby miejsc. 

Chętnych nie brakowało także do udziału w Kinie Plenerowym. Nic dziwnego, bo wspólnie oglądanym filmem był uwielbiany przez wielu „Forrest Gump”.

Piątek na Kortowiadzie

A co w planach mają studenci w piątek? Będą wyzwania sportowe (Sport Camp Kortostrong), będzie czas na integrację (Bój Wydziałów w tym roku będzie miał nową formułę) oraz, oczywiście, okazja, by potańczyć. Koncerty na scenie głównej zagrają: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. Powrócą też obecne już na Kortowiadzie Energetyczne Granie, Silent Party i Kino Plenerowe, w którym tym razem na ekranie wyświetlony zostanie film „Mamma Mia”.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły