32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Trwają kontrole w olsztyńskich szkołach niepublicznych. Lekcje stacjonarne odbywały się mimo zakazu?

Musisz przeczytać

Kuratorium oświaty w Olsztynie prowadzi kontrole w kilku olsztyńskich szkołach niepublicznych. Z naszych informacji wynika, że miały się tam odbywać lekcje stacjonarne. Mimo zakazu.

Zgodnie z aktualnymi zasadami i ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd, uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych w całej Polsce uczą się stacjonarnie. Z kolei uczniowie klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Wyjątek stanowi województwo warmińsko-mazurskie, gdzie od 27 lutego rząd zaostrzył obostrzenia. Zamknięte są m.in. galerie handlowe, kina, teatry i baseny. Od 1 marca w całym naszym regionie uczniowie klas 1-3 mają się natomiast uczyć w trybie zdalnym.

Kontrole w kilku olsztyńskich szkołach

Tyle mówi oficjalny serwis Rzeczypospolitej Polskiej www.gov.pl. Jak się jednak dowiedzieliśmy, nie wszystkie szkoły w Olsztynie przestrzegają tych zasad. Sygnał dostaliśmy od naszego czytelnika.

“Mimo zakazu, jedna z niepublicznych szkół w Olsztynie prowadzi lekcje stacjonarne we wszystkich klasach. Bywa, że w budynku jest nawet ponad 70 osób, dzieci przebywają też w świetlicy” – taką wiadomość otrzymaliśmy w środę.

Skontaktowaliśmy się z Kuratorium oświaty w Olsztynie. Wicekurator Wojciech Cybulski potwierdza w rozmowie z nami, że kontrole trwają nie w jednej, ale w kilku olsztyńskich szkołach niepublicznych. Sprawdzane jest m.in. to, czy nauka – mimo rządowych zakazów – odbywa się stacjonarnie.

– Do nas również dotarły takie informacje, więc musimy to sprawdzić. Zobaczymy, jakie będą wyniki kontroli – mówi nam Wojciech Cybulski.

I dodaje: – To skomplikowany proces, dlatego formalna procedura zajmie nam trochę czasu.

Próbowaliśmy skontaktować się dyrekcją szkół, w których trwają kontrole kuratorium. Niestety, bezskutecznie.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły