16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Kolejne podwórka w Olsztynie przejdą metamorfozę. Sprawdź, czy również na twoim osiedlu

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Przed nami kolejny etap tegorocznej edycji programu “Podwórka z Natury” w Olsztynie. Przeobrażenia przejdą trzy miejsca, wybrane spośród zgłoszonych przez mieszkańców.

To już piąta edycja programu “Podwórka z Natury” w Olsztynie. Projekt wkroczył już w fazę realizacji. Jak mówią urzędnicy, w tym roku rekrutacja była trochę dłuższa i bardziej szczegółowa.

Trzy podwórka w Olsztynie przejdą metamorfozę

– Przed wyborem podwórek chcieliśmy poznać społeczności zamieszkujące w ich sąsiedztwie, ich preferencje i oczekiwania – mówi Justyna Sarna-Pezowicz, dyrektorka Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta w Olsztynie.

I dodaje: – W tym celu, wspólnie z Towarzystwem Miłośników Olsztyna, przeprowadziliśmy badanie ankietowe, które pozwoliło nam ocenić, jak bardzo mieszkańcy chcą zmienić swoje podwórko w zielone miejsce spotkań i rekreacji.

Do tej edycji programu mieszkańcy zgłosili pięć podwórek. Do ratusza wpłynęło natomiast 60 wypełnionych ankiet (szczegóły ankiety znajdują się <TUTAJ>). – Na ich podstawie, a także po sprawdzeniu możliwości realizacji programu w tych miejscach, wybraliśmy trzy podwórka: przy ul. Jagiellońskiej 51, w narożniku ulic Ratuszowej i Marii Skłodowskiej-Curie i przy ul. Mazurskiej – wylicza Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

Pomagają studenci UWM

Urzędnicy dodają, że każde podwórko jest inne i każde z nich ma swoje problemy, które… – …będziemy starali się rozwiązać wspólnie z mieszkańcami – tłumaczy Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich.

– Teraz do pracy zabierają się studenci architektury krajobrazu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, którzy będą inspirować, a następnie pomagać mieszkańcom w zaplanowaniu zmian we wskazanych przez nich przestrzeniach – dodaje.

Podobnie jak w poprzednich latach, na realizację prac na podwórkach z budżetu Olsztyna trafi 60 tys. zł. Te pieniądze można wykorzystać na nasadzenia, elementy małej architektury, a także inne elementy wystroju przestrzeni. Chodzi na przykład o murale, rzeźby czy instalacje artystyczne.

Te podwórka w Olsztynie przejdą metamorfozę z programu “Podwórka z Natury”:

podwórka olsztynie
Ulica Ratuszowa Fot. Archiwum UM w Olsztynie
podwórka olsztynie
Ulica Jagiellońska Fot. Archiwum UM w Olsztynie
podwórka olsztynie
Ulica Mazurska Fot. Archiwum UM w Olsztynie

Źródło: Urząd Miasta w Olsztynie

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
1 rok temu

Jagiellońska 31,29

Jagiellońska 31,29.jpg
Zbyszek
1 rok temu
Reply to  Zbyszek

Miłego dnia

Miłego dnia 78.jpg
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły