24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Kolejne luzowanie obostrzeń w Polsce. Sprawdź, co i kiedy się zmienia

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Minister zdrowia zapowiedział na środowej konferencji prasowej kolejne luzowanie obostrzeń w Polsce. Imprezy i zgromadzenia z nowym limitem osób – to najważniejsza zmiana, jaką przedstawił Adam Niedzielski.

Przed poranną konferencją prasową ministra zdrowia pojawiały się nieoficjalne informacje, że rząd otworzy kluby i dyskoteki, a także zwiększy limit gości na weselach. Potwierdziła się tylko jedna informacja. Kluby i dyskoteki pozostają zamknięte, ale za to od 6 czerwca na weselach będzie mogło bawić się maksymalnie 150 osób (teraz 50). Taki sam limit obowiązuje uczestników zgromadzeń.

MZ zapowiada kolejne luzowanie obostrzeń w Polsce

Co również istotne, osoby zaszczepione nie będą wliczane do tego limitu. Wcześniej jednak taka osoba musi udowodnić, że przyjęła szczepionkę, a weryfikacja leży po stronie organizatora danego wydarzenia. Minister zdrowia dodał też, że po 10 czerwca proces ten usprawnić ma specjalna aplikacja.

Od 6 czerwca rząd przywraca również możliwość prowadzenia targów, konferencji i wystaw. Limit: 1 osoba na 15 mkw. Otwarte zostaną ponadto sale zabaw dla dzieci (1 os/mkw.). Kolejne zmiany dotyczą transportu zbiorowego. Od 6 czerwca będzie obowiązywać 75 proc. obłożenia pojazdu, oczywiście zasłanianie ust i nosa dalej obowiązuje.

Adam Niedzielski zapowiedział jednak, że to są plany, które w zależności od sytuacji będą mogły podlegać korektom. Nowe przepisy będą obowiązywać od 6 do 26 czerwca. W poniedziałek z koeli mają zostać przedstawione informacje dotyczące planów rządu na wakacje.

– Jeszcze nie otwieramy dyskotek, trzeba będzie przypilnować weryfikowania limitów w tym przypadku. Rozmawiamy o tym temacie, jednak wrócimy do niego 26 czerwca – przekazał minister Niedzielski.

I dodał, że od poniedziałku będzie możliwa rejestracja na szczepienie dzieci w wieku 12-15 lat.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły