28 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Nudzi ci się w domu i jesteś kreatywny? Zrób sobie teatr!

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

To już kolejna wirtualna propozycja Olsztyńskiego Teatru Lalek. Tym razem lalkarze pokazują, w jaki sposób samemu przygotować spektakl. I zachęcają do działania nie tylko najmłodszych.

Teraz każdy widz może stać się wyjątkowym twórcą i stworzyć własną scenę. Pomogą w tym fachowcy z Olsztyńskiego Teatru Lalek, którzy stworzyli Pracownię Małego Widza.

Krótkie filmiki to wskazówki, jak krok po kroku zrobić swoje przedstawienia w domu. W pracowni można dowiedzieć się, jak w prosty sposób zrobić scenę, stworzyć nieskomplikowaną lalkę, kota, zająca czy żabę.

Lalkarze zachęcają do działania nie tylko dzieci, ale także nauczycieli i pedagogów – inspiracje można śmiało wykorzystać na przykład podczas zajęć online, a także wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tworzeniu domowego teatru.

Olsztyński Teatr Lalek zachęca też do podzielenia się swoją twórczością. Fotografie można przesyłać na profil OTL na Facebooku (dodatkowo oznaczające je hasztagiem #maływidz) albo mailowo na adres: [email protected]

Warto przypomnieć, to kolejne działanie online zaproponowane przez olsztyńskich lalkarzy. Wcześniej – przez cały kwiecień – OTL przypominał archiwalne nagrania spektakli. Z wirtualnej sceny mogli korzystać najmłodsi widzowie, ale nie zabrakło także propozycji skierowanych do młodzieży i dorosłych.

Olsztyński teatr ubiega się również o wsparcie w ministerialnym konkursie “Kultura w sieci”. Na wyniki będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Nabór skończył się co prawda w kwietniu, ale rekordowa liczba wniosków – ponad 6000 – sprawiła, że procedura wciąż trwa. Na dotacje zaplanowano 80 milionów złotych.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły