24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Groźna kolizja na olsztyńskim Podgrodziu. 67-letni kierowca stracił prawo jazdy [WIDEO]

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

O sporym szczęściu mogą mówić kierowcy, którzy uczestniczyli w kolizji samochodów na Podgrodziu w Olsztynie. Jeden z kierowców nie ustąpił prawdopodobnie pierwszeństwa, w efekcie czego doszło do stłuczki.

Przeczytaj również: Tutaj może dojść do groźnej kolizji! Strzałka prowokuje do błędu czy winni są tylko kierowcy?

Do zdarzenia w rejonie skrzyżowania al. Warszawskiej z ul. Śliwy na olsztyńskim Podgrodziu doszło w czwartek rano. Jak mówią policjanci, prawdopodobną przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa kierującemu mercedesem przez 67-latka siedzącego za kierownicą Kii Sportage.

Groźna kolizja w Olsztynie

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Badanie policyjnym alkomatem wykazało również, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Funkcjonariusze, w związku ze spowodowaniem przez 67-latka zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skierowali sprawę do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach.

Policjanci podjęli także decyzję o zatrzymaniu mężczyźnie prawa jazdy. Co więcej, uszkodzenia pojazdów były na tyle poważne, że zatrzymano również dowody rejestracyjne.

Tego samego dnia funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia na DK16 w pobliżu miejscowości Kaplityny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący kią chciał przyśpieszyć manewr wyprzedzania kolumny pojazdów. Mężczyzna ominął je z prawej strony, zjeżdżając na… zatokę autobusową.

Na skutek wykonanego manewru kierowca kii najechał na krawężnik, stracił panowanie nad autem i uderzył w jadącą w tym samym kierunku ciężarówkę. Ostatecznie mężczyzna wjechał samochodem do pobliskiego rowu. W tym przypadku również nikt nie odniósł obrażeń.

Policjanci nie mieli jednak najmniejszych wątpliwości, aby zatrzymać 53-latkowi prawo jazdy, który swoją niebezpieczną i brawurową jazdą popełnił wiele wykroczeń w ruchu drogowym. W tej sprawie sporządzono także wniosek o ukaranie do sądu.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olsztyn. Zderzenie z autobusem, kierowca audi wymusił pierwszeństwo
10 miesięcy temu

[…] Przeczytaj również: Groźna kolizja na olsztyńskim Podgrodziu. 67-letni kierowca stracił prawo jazdy [WIDEO] […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły