28 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Były burmistrz, a obecnie radny, uszkodził trzy samochody. Był pijany

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Były burmistrz Barczewa spowodował kolizję. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Uszkodził dwa inne samochody. Stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w Wielki Piątek około godz. 13 na ulicy Wojska Polskiego w Barczewie w powiecie olsztyńskim. Sprawcą kolizji był 70-letni kierowca peugeota, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył innego auta. A to z kolei, w efekcie domina, uderzyło w kolejny samochód.

Były burmistrz był pijany

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, przebadali kierowców alkomatem. Okazało się, że w organizmie 70-latka płynęły… 2 promile alkoholu. Gazeta Olsztyńska ustaliła ponadto, że sprawcą kolizji był Lech N. To były wieloletni burmistrz Barczewa, a obecnie radny Powiatu Olsztyńskiego.

Dziennikarzom Radia Olsztyn udało się skontaktować z Lechem N. – Ktoś zatrzymał się bardzo szybko przede mną, ja jechałem za nim. I tyle na ten temat. Tak nie powinno było się wydarzyć. Wypiłem piwo i wsiadłem za kółko, to wszystko. Bardzo przepraszam. Tak się stało, to moja wina – stwierdził były burmistrz Barczewa.

Nikt nie został ranny w tym zdarzeniu, uszkodzone zostały jednak trzy samochody. Dodatkowo Lechowi N. policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie radny odpowie teraz przed sądem.

Lech N. to doświadczony samorządowiec. Działalność samorządową rozpoczął w 1990 roku, przez dwie kadencje był wiceprzewodniczącym Rady Miasta Barczewa i delegatem do Sejmiku Samorządowego Województwa Olsztyńskiego z gminy Barczewo. W latach 1998-2006 był członkiem zarządu powiatu olsztyńskiego. Przez 12 lat był także burmistrzem Barczewa – od 2006 do 2018 roku. W ostatnich wyborach samorządowych Lech N. uzyskał mandat radnego Powiatu Olsztyńskiego z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Podatnik
1 rok temu

Pewnie nie był to pierwszy raz , tylko teraz stało się!

Pijany kierowca zaproponował policjantom 30 zł do podziału, później 500 zł
8 miesięcy temu

[…] Były burmistrz, a obecnie radny, uszkodził trzy samochody. Był pijany […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły