Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Olsztyn

Burza nad Olsztynem. Centrum miasta zamieniło się w basen

burza nad olsztynem
Fot. Czytelnik Ukiel.info

Burza i ulewny deszcz, które przechodzą nad Olsztynem, powodują wiele utrudnień w komunikacji. Zalane i nieprzejezdne są ulice w wielu częściach miasta.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia przed burzami i burzami z gradem dla sześciu województw we wschodniej części kraju. Alerty obowiązują do wieczora.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami obowiązują m.in. dla województwa warmińsko-mazurskiego. IMGW prognozuje lokalnie burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 15 do 25 mm, lokalnie około 30 mm, a także porywy wiatru do 65 km/h.

Olsztyn: gwałtowna burza i deszcz, zalane ulice

Niestety, prognozy synoptyków sprawdzają się w 100 procentach w stolicy Warmii i Mazur. W środę po południu wystarczyło zaledwie kilkanaście minut, by centrum miasta zamieniło się w basen. To efekt burzy, która około godziny 17 przeszła nad Olsztynem.

Zalane i nieprzejezdne są między innymi: aleja Wojska Polskiego, aleja Piłsudskiego niedaleko Michelin, ulica Kościuszki w okolicach dworców PKP i PKS, a także ulica Lubelska (stan na godzinę 17:45).

Zdjęcia i film zalanej alei Wojska Polskiego w Olsztynie otrzymaliśmy od naszego czytelnika Łukasza. Na miejscu bardzo szybko pojawili się strażacy, ale była niezwykle trudna. W kilkanaście minut spadło tyle wody, że niektóre samochody osobowe były zalane do połowy. Problemy mieli też kierowcy autobusów komunikacji miejskiej.

* Dalsza część tekstu znajduje się pod zdjęciami

  • burza nad olsztynem
  • burza nad olsztynem
  • burza nad olsztynem

Po kilkunastu minutach od przyjazdu strażaków udało się odblokować jeden pas ruchu na alei Wojska Polskiego. Po kolejnych kilkunastu minutach odblokowano drugi pas. Na poniższych zdjęciach widać, że studzienki w jezdni były zapchane.

burza nad olsztynem
Fot. Czytelnik Ukiel.info
burza nad olsztynem
Fot. Czytelnik Ukiel.info

Burza nad Olsztynem – zobacz film z zalanej alei Wojska Polskiego:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY