Connect with us

Witaj, czego szukasz?

piątek, 22 października 2021. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Reklama Ukiel.info - Napisz do nas

PKP

Budowa dworca Olsztyn Główny jeszcze w tym roku? Takie są plany PKP

budowa dworca olsztyn
Fot. Mateusz Przyborowski

Mimo że wyłoniony w przetargu wykonawca postanowił nie podpisać umowy, kolejarze liczą, że budowa dworca kolejowego Olsztyn Główny rozpocznie się jeszcze w tym roku. Wcześniej trzeba jednak wybrać wykonawcę.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Jak informowaliśmy na Ukiel.info, wybrana przez PKP firma, która miała wybudować dworzec Olsztyn Główny, nie podpisze umowy na realizację zadania. Polskie Koleje Państwowe poinformowały o unieważnieniu wyboru wykonawcy. Przetarg wygrała firma F.B.I. Tasbud, która złożyła najniższą ofertę – 65,4 mln zł. Władze warszawskiej spółki odstąpiły jednak od podpisania umowy.

– Obecnie jesteśmy ponownie na etapie wyboru wykonawcy, gdyż w związku z brakiem wydłużenia przez wykonawcę terminu związania ofertą, co konsekwencji spowodowało odstąpienie od podpisania umowy przez firmę wybraną w przetargu, konieczne będzie jego ponowne rozstrzygnięcie, w oparciu o wcześniej złożone oferty – tłumaczy w rozmowie z nami Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP.

Kiedy ruszy budowa dworca Olsztyn Główny?

Obecnie trwają prace komisji przetargowej, która jeszcze raz przeanalizuje pozostałe oferty. Jak usłyszeliśmy w PKP, po zakończeniu prac komisji i wyborze kolejnego wykonawcy, oferenci w określonym terminie będą mogli złożyć odwołania, a następnie nastąpi kontrola zamówienia przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

– Po zakończeniu tych procedur będzie możliwe podpisanie umowy z wykonawcą, a w konsekwencji, po uzyskaniu pozwolenia na budowę, rozpoczęcie prac budowlanych związanych z inwestycją. Planujemy, że budowa dworca kolejowego Olsztyn Główny rozpocznie się jeszcze w tym roku, natomiast dokładny termin ich zakończenia będzie wynikał z momentu podpisania umowy z wykonawcą – dodaje Bartłomiej Sarna.

Na dworcową inwestycję kolejarze przewidzieli około 78 mln zł, z kolei drugą pod względem ceny ofertę złożyła spółka Torpol z Poznania (blisko 71 mln zł). W widełkach PKP mieści się jeszcze konsorcjum firm Tym-Bud Zakład Remontowo-Budowlany Waldemar Tymoszewski z Gdańska, które wyceniło zadanie na 73,5 mln zł.

Pozostałe trzy oferty przekraczają już 80 mln zł. Inwestycję najwyżej wyceniła spółka Adamietz ze Strzelec, która zaoferowała 89,8 mln zł. Warszawska spółka SKB chciała wybudować olsztyński dworzec kolejowy za 88,3 mln zł, a Budimex wycenił zadanie na 82,8 mln zł.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY