27 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Boże Ciało w Olsztynie. Procesje na ulicach miasta

Musisz przeczytać

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej centralna msza św. w archidiecezji warmińskiej zostanie odprawiona w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

Uroczystości rozpoczną się 16 czerwca o godz. 10. Liturgii przewodniczył będzie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński. Po liturgii odbędzie się tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. 

Po mszy św. wierni przejdą w procesji centralnej z bazyliki świętego Jakuba, która rozpocznie się o godz. 10.45. Jej trasa prowadzić będzie ulicami: Staszica, Staromiejską, 11 listopada, Placem Jana Pawła II, Piłsudskiego i Kopernika. Ołtarze będą usytuowane: przy Starym Ratuszu, na Placu Jana Pawła II, na Placu Dunikowskiego i przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Do procesji centralnej dochodzić będą inne parafie: 

* pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – organizuje się przy bazylice św. Jakuba, dołączając się do procesji centralnej;

* pw. świętego Wojciecha – organizuje się przy ul. Staszica, dołączając się do procesji centralnej.

* pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – ulicami: Kopernika, Mickiewicza, Dąbrowszczaków, Mrongowiusza, Ratuszowa, Curie-Skłodowskiej, Staromiejską i Staszica; początek ok. godz. 10.15.

Dołączy do niej parafia pw. NMP Ostrobramskiej i par. pw. Św. Maksymiliana.

Kolejne parafie odbędą się na osiedlach Olsztyna, w tym na Zatorzu i Jarotach. 

Procesje Bożego Ciała spowodują utrudnienia w ruchu. Również pasażerowie komunikacji miejskiej muszą zwracać uwagę na wprowadzone zmiany.  Wśród najważniejszych zmian jest przekierowanie (od ok. 10:45) tramwajów nr 1 na krańcówkę Dworzec Główny. Poza tym autobusy na co dzień kursujące przez ścisłe Śródmieście (101, 105, 107, 109, 110, 111, 113, 116, 117, 120, 128, 136) na czas przemarszu centralnej procesji będą kursować objazdami. Zmiany będą dotyczyć takie linii, których trasy kolidują z procesjami lokalnymi.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Terminator
9 dni temu

Banda darmozjadów kościelnych i zboczeńców 🐷🐷🤮🤮🤮

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły