24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Boisko się sypie, władze Olsztyna rozkładają ręce

Musisz przeczytać

Rodzice uczniów walczą o naprawę przyszkolnego boiska przy ul. Marii Konopnickiej. Odbijają się od urzędniczej ściany. 

Przy ul. Konopnickiej znajduje się Szkoła Podstawowa nr 14. To jedna z najstarszych placówek w mieście. Jej baza sportowa pozostaje wiele do życzenia. Chcą to zmienić m.in. rodzice, a także radni. Interpelację w tej sprawie złożył radny Wiktor Wójcik. – Żadna ze olsztyńskich szkół nie ma tak złych warunków do realizacji zajęć sportowych z młodzieżą jak SP nr 14. Obecny teren nazywany boiskiem nie spełnia żadnych wytycznych obiektu sportowego. Mam wiedzę, że rodzice, dyrekcja szkoły i inni radni już interweniowali w tej sprawie u prezydenta Olsztyna – czytamy w złożonym piśmie.

Radni właśnie otrzymał odpowiedź. Wynika z niej, że rodzice i uczniowie nie mogą mieć powodów do zadowolenia. – Z uwagi na obecne zaangażowanie Gminy Olsztyn w realizację kilku ważnych dla miasta inwestycji oraz ograniczone środki finansowe w budżecie na 2022 rok, nie ma możliwości realizacji tworzeniu projektu budżetu na rok 2023 wezmę pod uwagę przyznanie środków finansowych na aktualizację dokumentacji projektowej aby móc aplikować o dofinansowanie tego zadania ze źródeł zewnętrznych – czytamy w udzielonej odpowiedzi. 

Władze Olsztyna przypominają, że przez ostatnie lata angażowała środki własne oraz pozyskiwała fundusze zewnętrzne na budowę orlików (10 kompleksów) jak również na budowę boisk wielofunkcyjnych przy Szkołach Podstawowych nr 2, 5,15 oraz Zespole Szkół Mechaniczno – Energetycznych. Obecnie Gmina Olsztyn otrzymała z „Polskiego Ładu” dofinansowanie w kwocie 5 mln złotych na przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 18. Dla rodziców i uczniów SP 14 to żadne pocieszenie. 

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły