20 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Belfer UWM 2021 wybrany!

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

poznaliśmy zwycięzcę 16. edycji plebiscytu Belfer UWM 2021. Najpopularniejszym i najbardziej lubianym nauczycielem akademickim został w tym roku dr Dariusz Barski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Plebiscyt Belfer UWM organizuje Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego. W pierwszym etapie studenci mogli głosować na swoich najbardziej lubianych belfrów wydziałowych. Na olsztyńskim uniwersytecie jest 16 wydziałów, więc o tytuł tego najlepszego walczyło szesnastu nauczycieli akademickich.

Belfer UWM. Znamy laureatów

Najpopularniejszym i najbardziej lubianym nauczycielem akademickim został w tym roku dr Dariusz Barski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Odbierając swoją statuetkę, wydawał się wzruszony.

– Ta nagroda jest nie tylko moja. To nagroda całego wydziału: studentów, pracowników – mówił Belfer UWM 2021. – Chciałoby się dużo powiedzieć, ale słów jakoś brak. Jak ochłonę, to może wtedy będzie lepiej.

– Cenią w was wiedzę, profesjonalizm dydaktyczny. Cenią was za to, jakimi jesteście i jakimi jesteście dla nich, jak do nich podchodzicie. Cenią was za szacunek i empatię. To czyni was Belframi – podkreślał prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM. – Nominacja, a później głosowanie, są szczególną formą podziękowania. Ja się chcę do tych podziękowań przyłączyć. Bądźcie Belframi. Bo to zaszczyt.

Drugie miejsce zajął dr Marek Siemiński z Wydziału Nauk Ekonomicznych, a trzecie prof. Tomasz Mituniewicz z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.

Mucha na szczęście

Plebiscyt Belfer UWM na stałe wpisał się w kalendarz roku akademickiego. Jego inicjatorem było Radio UWM FM, ale w kolejnych latach organizację przejął samorząd studencki.

W minionym roku zwyciężył dr Tomasz Wierzejski z Wydziału Nauk Ekonomicznych. On także pojawił się na scenie podczas tegorocznej gali, by opowiedzieć o emocjach towarzyszących plebiscytowi i o tym, co taka nagroda wnosi w życie laureata. A doświadczenie ma w tym zakresie imponujące, bo jest dwukrotnym zdobywcą statuetki przyznawanej przez studentów.

Jak widać, Wydział Nauk Ekonomicznych może się poszczycić wyjątkowo lubianymi wykładowcami. Kto wie, może swoje małe zasługi w tych sukcesach ma także szczęście? Wszystko wskazuje na to, że studenci chcieli owemu szczęściu pomóc, bo ofiarowali swojemu reprezentantowi, dr. Markowi Siemińskiemu, elegancką muchę.

Gościem specjalnym gali był Łukasz Jemioła, który sam siebie określa nie tylko jako wokalistę, ale i songstera. Artysta specjalizuje się w piosenkach retro oraz nurcie americana.

dbp

belfer UWM
Dr Marek Siemiński, Wydział Nauk Ekonomicznych Fot. Janusz Pająk/UWM
belfer UWM
Prof. Tomasz Mituniewicz, Wydział Bioinżynierii Zwierząt Fot. Janusz Pająk/UWM
belfer UWM
Prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM, ogłasza wyniki Fot. Janusz Pająk/UWM
belfer UWM
Finaliści plebiscytu Fot. Janusz Pająk/UWM

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły