20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

300 plus cieszy się ogromną popularnością. Komu przysługuje świadczenie?

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Od kilku dni trwa nabór wniosków o świadczenie 300 plus z rządowego programu Dobry Start. Dokumenty złożyło do tej pory ponad pół miliona osób.

Nabór rozpoczął się 1 lipca i od samego początku cieszy się wielkim zainteresowaniem Polaków. W ciągu pierwszych pięciu dni wpłynęło blisko 517 tys. wniosków o świadczenie 300 plus, które objęły prawie 737 tys. dzieci.

Co również istotne, od tego roku obsługą świadczeń zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Przedstawiciele ZUS-u przypominają też, że w tym roku wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected].

Nabór o świadczenie 300 plus potrwa do 30 listopada

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada. Świadczenie 300 plus z rządowego programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł (raz w roku) na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. roku życia w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Na portalu PUE ZUS znajduje się ponadto cała korespondencja z Zakładem w sprawie złożonego wniosku. W przypadku braku jakichś dokumentów ZUS wezwie rodziców lub opiekunów do uzupełnienia wniosku lub załączników. W korespondencji znajdzie się również informacja o przyznaniu czy też decyzja odmawiająca przyznania świadczenia.

ZUS obsługuje też specjalną infolinię. Pod numerem telefonu 22 290 22 02 można uzyskać informacje w sprawie świadczenia 300 plus. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

W 938 placówkach Poczty Polskiej w całym kraju można również uzyskać pomoc w złożeniu internetowego wniosku. Pomagają pracownicy ZUS-u, którzy dyżurują już w urzędach w województwie warmińsko-mazurskim. Na stronie ZUS-u, w podstronie “Dobry Start”, umieszczono też zakładka “Dyżury Dobry Start”. Znajdują się tam informacje o terminach dyżurów, są też adresy oddziałów, w których można spotkać urzędników.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły