20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

WOŚP w Olsztynie bez rekordu, ale wynik jest świetny!

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Podczas tegorocznego finału pieniądze zbierano na dziecięcą laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy. Wolontariusze WOŚP w Olsztynie zebrali w sumie 377,7 tys. zł!

W ubiegłym roku wolontariusze WOŚP w Olsztynie zebrali ponad 574 tys. zł. W tym roku rekord nie został pobity, ale kwota i tak robi wrażenie 377,7 tys. zł.

Finał WOŚP w Olsztynie

W tym roku w Olsztynie działały dwa tzw. otwarte sztaby. Jeden, zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Odział Okręgowy PCK zebrał niemal 56,1 tys. zł. Drugi, którego inicjatorem był Związek Stowarzyszeń Razem w Olsztynie zgromadził ponad 269,6 tys. zł. Tradycyjnie już swój wewnętrzny sztab zorganizował też Zespół Szkół Budowlanych i tam też padła rekordowa kwota – niemal 32 tys. zł!

Podczas tegorocznego finału WOŚP w Olsztynie nie zabrakło też licytacji cennych fantów. Do zdobycia były m.in. koszulka piłkarskiej reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego i piłka z podpisami naszych siatkarskich mistrzów świata z 2018 roku. Na ulicach Olsztyna z puszkami kwestowało w tym roku 330.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest poświęcony oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Oficjalne wyniki tegorocznej zbiórki poznamy za kilka tygodni. Teraz na koncie WOŚP jest ponad 24,6 mln zł (stan na poniedziałek godz. 16:20).

Łukasz Biliński
Fundacja Kormoran

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły