7 C
Olsztyn
środa, 18 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Wizytówka Olsztyna oszpecona przez wrak, w którym mieszkają bezdomni [ZDJĘCIA]

Musisz przeczytać

Plaża miejska to turystyczna wizytówka Olsztyna. Niestety, jest coś, co psuje ten malowniczy krajobraz. “Na parkingu nad Ukielem od miesięcy stoi wrak, który z każdym dniem jest dewastowany i rozkradany. Śpią w nim bezdomni, a wszystko na oczach policjantów z posterunku przy plaży” – pisze nasz czytelnik.

Chodzi o wrak na parkingu niedaleko plaży miejskiej w Olsztynie. Na zdewastowane auto można natknąć się przy skręcie z ul. Sielskiej w ul. Kapitańską, prowadzącą na główną plażę.

Wizytówka Olsztyna oszpecona

– Jest to widok, który aż bije po oczach, ale chyba ktoś nie chce tego zobaczyć – uważa pan Krzysztof, nasz czytelnik. – Ten wrak z każdym dniem jest coraz bardziej dewastowany i rozkradany. Śpią w nim bezdomni. A wszystko dzieje na oczach policjantów z posterunku przy plaży.

Jednego koła już nie ma, a przednia szyba jest potłuczona. W środku natomiast znajdują się resztki żywności, opakowania po papierosach czy plastikowe butelki. Wokół samochodu też nie jest zbyt czysto.

* Dalsza część artykułu znajduje się pod zdjęciami.

wizytówka olsztyna
Nowa “wizytówka Olsztyna” przy plaży miejskiej Fot. Krzysztof Mańkowski
wizytówka olsztyna
Fot. Krzysztof Mańkowski

Olsztyn staje się powoli miastem wraków. Szkoda tylko, że dla mieszkańców i turystów są to bardzo wątpliwe atrakcje. Plac rekreacyjny na osiedlu Kormoran od końca ubiegłego roku “zdobi” zdezelowane BMW. Spółdzielnia Mieszkaniowa “Kormoran”, na terenie której stoi samochód (a raczej to, co z niego zostało), ma związane ręce, a policjantom najwyraźniej wciąż nie udało się ustalić, kto jest właścicielem auta.

Plusem jest to, że wrak nie “wisi” już na siedzeniach. To jednak marne pocieszenie. – Coraz więcej dzieci bawi się na tym placu, więc ktoś w końcu powinien zrobić z tym porządek – mówi nam jedna z mieszkanek osiedla.

* Dalsza część artykułu znajduje się pod zdjęciem.

wizytówka olsztyna
Nowa “wizytówka Olsztyna” na osiedlu Generałów Fot. Magdalena Gawrońska
Wraki to nowa wizytówka Olsztyna?

Ale takie wraki można też spotkać w innych częściach miasta. Na parkingu przy stacji paliw u zbiegu ulic Pstrowskiego z Dworcową stoi na przykład Ford:

* Dalsza część artykułu znajduje się pod zdjęciem.

wizytówka olsztyna
A tu nowa “wizytówka Olsztyna” na parkingu przy stacji paliw

Co na temat Forda mówią strażnicy miejscy z Olsztyna?

– Strażnicy przeprowadzili czynności wyjaśniające, ale nie znaleźli przesłanek do wydania dyspozycji usunięcia pojazdu z art. 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym. Ustalono, że ten pojazd znajduje się na terenie, gdzie brak jest wyznaczonej drogi, o czym poinformowano zarządcę terenu, który nie zgłaszał potrzeby interwencji w tej sprawie – powiedziała nam Urszula Kania, zastępczyni komendanta SM w Olsztynie.

I dodała: – Ponadto z pojazdu nie wyciekają żadne płyny eksploatacyjne i nie stwarza on realnego zagrożenia. Jednak, w związku z brakiem ubezpieczenia pojazdu, strażnik dzielnicowy wystosował pismo do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w celu podjęcia odpowiednich czynności.

Jak informuje Straż Miejska w Olsztynie, w ubiegłym roku usunięto z miasta 96 pojazdów, które nie posiadały tablic rejestracyjnych lub ich stan wskazywał na to, że są nieużytkowane.

Więcej artykułów

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
1 rok temu

Na nagorkach, a dokladnie przy domu dziecka na Wańkowicza tez stoja dwa szroty od dobrych 4/5 lat, srebrny opel (który ma juz zielone lampy!) oraz zielony ford tuż obok. I tak stoją, niszczeją coraz bardziej i nikt się nimi nie interesuje, a miejsca dla rodziców odwożących dzieci do przedszkoli sa zajęte.

tomek
1 rok temu

ale jest vin można znajść użytkownika chyba ze nie mieli na kasacie i vin fleksją ucięli

Wrak z olsztyńskich Jarot został w końcu usunięty. A w kolejce czekają następne
8 miesięcy temu

[…] początku marca pisaliśmy też o wraku, który szpecił okolice plaży miejskiej. Jak poinformował nas wtedy nasz czytelnik, samochód stał na parkingu od kilku miesięcy i […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły