16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Pierwszy wiceprezydent Olsztyna również zakażony koronawirusem

Musisz przeczytać

Ryszard Kuć, wiceprezydent Olsztyna, który w ubiegłym tygodniu zastąpił Piotra Grzymowicza w pełnieniu obowiązków, również jest zakażony koronawirusem. Taką informację przekazało biuro prasowe Urzędu Miasta.

Najpierw koronawirusa stwierdzono u Piotra Grzymowicza. O pozytywnym wyniku testu prezydent Olsztyna poinformował na swoim Facebooku w ubiegły wtorek. Dzień później trafił natomiast do szpitala zakaźnego w Ostródzie, bo tak zadecydowali lekarze.

Piotra Grzymowicza zastąpił pierwszy wiceprezydent Olsztyna Ryszard Kuć. Jednak i on otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19. Marta Bartoszewicz, rzeczniczka ratusza, przekazała Radiu Olsztyn, że prezydent i wiceprezydent nie mieli ostatnio ze sobą kontaktu bezpośredniego.

Kto w tej sytuacji zarządza teraz miastem?

– Druga zastępczyni prezydenta Halina Zaborowska-Boruch przebywa obecnie na urlopie. Zatem obowiązki prezydenta pełni trzecia zastępczyni Ewa Kaliszuk, która również od poniedziałku miała zaplanowany urlop, ale widząc, że jest taka potrzeba, postanowiła go cofnąć i stawiła się w pracy – powiedziała Marta Bartoszewicz.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły