24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

W ratuszu zawiązał się nowy związek zawodowy. Co za tym stoi?

Musisz przeczytać

Kadra kierownicza olsztyńskiego ratusza powołała swój związek zawodowy. Czy rozgrywa przeciwko związkowcom walczącym o podwyżki pracowników? 

Do tej pory najsilniejszą organizacją broniącą praw pracowników ratusza jest Związek Zawodowy Symetria. Zaszła za skórę prezydentowi Olsztyna, kiedy pod koniec 2021 roku zbuntowała się i zażądała podwyżek dla pracowników. Czara goryczy przelała się po tym, jak sami radni podnieśli sobie diety prawie dwukrotnie, tyle samo dołożyli prezydentowi. Spór trwa do tej pory i jak na razie końca nie widać. 

Tymczasem doszło do niecodziennego ruchu. Okazuje się, że Symetria nie jest już jedynym związkiem zawodowym działającym w Urzędzie Miasta Olsztyna. Jak informuje mecenas Marcin Kotowski, pełnomocnik tego pierwszego związku, kadra kierownicza urzędu powołała własny związek zawodowy o nazwie Związek zawodowy “Specjaliści” Urzędu Miasta Olsztyna. Oficjalny e-mail nowego związku zawodowego to [email protected].

Prezesem Związku został Krzysztof Otoliński Dyrektor Biura Promocji i Turystyki –  napisał na swoim profilu społecznościowym. 

Co za tym może się kryć? Wygląda to trochę jak związek zawodowy mający chronić pracodawcę, przed związkiem zawodowym reprezentującym interesy pracowników. Jestem ciekawy jakie zdanie będzie miał nowy związek w sprawie podwyżek wynagrodzeń pracowników – zastanawia się mecenas Kotowski.

Być może tak właśnie jest, bo akurat kadra kierownicza nie ma powodów do narzekania. – Nie wyobrażam sobie, by dyrektor biura promocji przeciwstawiał się prezydentowi. Akurat obaj panowie są w dobrych relacjach, a ten pierwszy robi wszystko, by prezydent był zadowolony z jego pracy – mówi jeden z naszych rozmówców. – Prezydent chce zyskać wizerunkowo. Pokaże mieszkańcom. że pracownicy ratusza są zadowoleni.

Więcej artykułów

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Prometeusz
14 dni temu

Krzysiu?🥰👯‍♂️👠👛🍆

czesio
14 dni temu

otolinski to tez dobry herbatnik…

Prometeusz
14 dni temu
Reply to  czesio

Znaczy się schrupać go można

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły