20 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Trwa loteria szczepionkowa. Do wygrania pieniądze, samochody i hulajnogi

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

1 lipca wystartowała loteria szczepionkowa. Każdy, kto się zaszczepi i weźmie w niej udział, może wygrać pieniądze, samochód elektryczny albo hulajnogę.

Polacy, którzy zdecydowali albo zdecydują zaszczepić się przeciwko koronawirusowi, od czwartku 1 lipca mogą rejestrować się w loterii Narodowego Programu Szczepień

Trwa loteria szczepionkowa

Chętni do wzięcia udziału w losowaniach muszą być pełnoletni i przejść kompletną procedurę szczepienia. To oznacza, że trzeba być zaszczepionym dwiema dawkami lub jedną – w zależności od rodzaju wybranego preparatu.

Uczestnik ma cztery szanse na wygraną. Przygotowano też kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne i nagrodę główną. Nagrodami codziennymi są pieniądze. Co 500. osoba otrzyma 200 zł, a co dwutysięczna – 500 zł.

W każdą środę odbywać się będzie natomiast losowanie nagrody tygodniowej. Podczas 12 losowań będzie można wygrać 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł i 720 hulajnóg elektrycznych. Trzy razy obędzie się losowanie nagrody miesięcznej. Zwycięzcy zgarną 100 tys. zł i sześć samochodów osobowych Toyota Corolla.

Laureatów finałowej nagrody poznamy natomiast 6 października. Do wygrania są: dwie nagrody pieniężne o wartości miliona złotych oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR.

Jak się zapisać?

Do udziału w loterii trzeba się zapisać. Można to zrobić do 30 września, dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989, przez stronę pacjent.gov.pl, wysłać sms-a o treści “SzczepimySie” na numer 880 333 333 lub też zgłosić się do pobliskiego punktu szczepień.

O wygranej każdy szczęśliwiec zostanie poinformowany sms-em, dlatego przy rejestracji trzeba podać swój numer telefonu. Loteria szczepionkowa jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa. Łączna pula nagród wynosi ponad 22 mln 700 tys. zł – zarówno jeśli chodzi o nagrody pieniężne, jak również rzeczowe.

Dodajmy, że rząd zachęca do szczepień także w inny sposób i organizuje loterie na szczeblu samorządowym. W loterii Gmina na Medal #SzczepimySię do pierwszych 500 gmin, w których poziom zaszczepienia przekroczy 67 proc., trafi 100 tys. zł, a w loterii Najbardziej Odporna Gmina do wygrania jest milion złotych dla kilkudziesięciu gmin z najwyższym wskaźnikiem.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Falisty
10 miesięcy temu

Tak, trwa loteria i jak można przeczytać jest bardzo wielu wygranych. Ciekawe bo nikogo takiego osobiście nie poznałem. Przypadek?

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły