20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Studencka Kultura: w sobotę zagra Baranovski, w niedzielę wystąpią Brylanty&Bażanty

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Przed nami dwa kolejne koncerty z cyklu “Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online”. W weekend zagrają Baranovski i Brylanty&Bażanty.

W miniony weekend odbyły się pierwsze koncerty z cyklu “Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online”. Projekt jest organizowany przez Fundację Samorządu Studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Pierwszym zespołem, który wystąpił na scenie, był Sonbird. To grupa czterech młodych chłopaków z Żywca, którzy nazywani są nadzieją polskiej sceny muzycznej. Odbiór koncertu przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów – liczba odbiorców w mediach społecznościowych wyniosła ponad 30 tysięcy osób! A samo wydarzenie dotarło do ponad 40 tysięcy.

Niedzielny koncert Studia Accantus był z kolei wspaniałym recitalem, podczas którego wybrzmiały utwory z najpopularniejszych światowych musicali i bajek Disneya. Liczba odbiorców tego koncertu to ponad 70 tysięcy osób, a samo wydarzenie dotarło do 117 tysięcy osób na Facebooku.

W sobotę zagra Baranovski

A już w sobotę 19 grudnia wystąpi Baranovski, jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Za projektem stoi Wojtek Baranowski, 29-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter.

Na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju.

Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach. W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta Baranovskiego „Zbiór”. W zgodnej opinii krytyków to jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

Aktualnie triumfy w radiu i internecie święci najnowszy singiel „Lubię być z nią”, zwiastujący drugi album wokalisty. Klip przekroczył już 12 milionów wyświetleń i liczba ta cały czas rośnie.

W niedzielę wystąpią Brylanty&Bażanty

Dzień później, czyli w niedzielę 20 grudnia wystąpią Brylanty&Bażanty. Pomysł na zespół powstał w 2013 roku. Duet (Czarek i Darek) zrodził się w Zespole Pieśni i Tańca “Kortowo”. W ich twórczości zawsze obecny był – w większym lub mniejszym stopniu – folklor.

Przez lata Czarek i Darek nagrywali piosenki w domu, przy użyciu przyborów kuchennych, walizki podróżnej, ukulele, akordeonu czy gitary. Zorganizowali też podróż dookoła Polski, grając na ulicach wielu miast – kończąc na Woodstocku.

W międzyczasie doszedł do nich Piotrek – z instrumentami perkusyjnymi i wspólnie nagrali „Pieniądze”, piosenkę bardzo dobrze znaną brylantowej publiczności. Punktem zwrotnym była natomiast propozycja nieistniejącego już dziś zespołu Whoiswho, by zagrać wspólny koncert w rodzinnym Olsztynie. Wtedy też trio poszerzyło swój skład o dodatkowych muzyków. Dzisiaj jest ich sześciu.

Po Kortowiadzie 2018 Brylanty&Bażanty nominowano do nagrody Kormorany – najlepszego koncertu, a Radio UWM FM zaprosiło ich do nagrania live sesji podczas jednej z audycji. Lista miast, gdzie zabrzmiała brylantowa muzyka, wciąż się powiększa, co zaowocowało wydaniem dwóch singli.

Oba weekendowe koncerty rozpoczną się o godz. 19. Będzie można ich wysłuchać za darmo na Facebooku i na kanale YouTube.

“Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online” to łącznie siedem koncertów. Tuż przed Bożym Narodzeniem, 22 grudnia zespół Enej wystąpi ze specjalnym, świątecznym repertuarem najpopularniejszych polskich i ukraińskich kolęd i piosenek świątecznych.

Patronem medialnym projektu jest portal “Ukiel Magazine”.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły