22 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

ROBERT BIELAK ENSEMBLE – koncert “DONKEY”

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Kiedy już pojawisz się 23 czerwca w muzycznym klubie “SOWA” na olsztyńskim Podzamczu przy Zamkowej 2, to znajdź sobie dobre i wygodne miejsce, bo Robert Bielak porwie Cię do swojego świata.

To świat dźwięków i opowieści o artyście. Bielak zagra utwory, które skomponował na przestrzeni ostatnich 25 lat niespokojnego życia. To będzie podróż muzyczna, wypełniona po horyzont poezją, jazzem, oryginalnym groovem, funky. Z jednej strony romantyczne, finezyjne tematy skrzypcowe – a w kontrapunkcie szorstkie brzmienie, na granicy zgodności intonacyjnej, tak po seifertowsku. Robert Bielak pokłoni się także takim mistrzom, jak : Komeda, Kosma, Gerschwin.

Tak ” po mojemu ” zinterpretuję Dziecko Roseamary, Autumn leaves (Martwe liście), Summertime Gerschwina. Nie obawiaj się – tylko przez 90 minut będziesz w moim świecie. Potem wrócisz do siebie, tam, gdzie jest bezpiecznie i …odczujesz ulgę. Może tej nocy, po koncercie, będziesz mieć spokojny sen, wszak to wigilia Świętojańskiej nocy…Przyjdź na mój koncert, bo zaprosiłem do magicznej podróży Stacha Czeczota, świetnego basistę znanego z zespołu Harlem – mówi Robert Bielak.

Na pianie zagra Krzysztof “Forest” Partyka, wieloletni przyjaciel i towarzysz Bielaka teatralnych działań w “Jaraczu”, świetny “wykręcacz” dźwięków i harmonii. Na perkusji zagra Zbigniew Chrzanowski, którego w środowisku olsztyńskim nie trzeba przedstawiać. To muzyk, który grał w wielu składach znanych formacji w Polsce, między innymi w Big Day, pedagog instrumentów perkusyjnych – to jeden z najlepszych bębniarzy, z którymi przyszło Robertowi Bielakowi grać.

Postanowiłem zaprosić muzyków, z którymi pracowałem w kluczowych momentach mojej drogi artystycznej. Zgodzili się, za co jestem niezmiernie wdzięczny. Zatem miło będzie Cię gościć. – dodaje organizator.

Patronat medialny: Ukiel.info

Bilety 40zł dostępne poniżej:

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/73849/olsztyn/robert.bielak/

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły