28 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Policjanci z Olsztyna: “Nie goniliśmy studentów po Kortowie”

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W ubiegłym tygodniu głośno było o studentach bawiących się na plaży nad Jeziorem Kortowskim. Interweniowała straż uniwersytecka, w akcję włączyli się również policjanci z Olsztyna. Sprawa była głośno komentowana, a teraz funkcjonariusze wydali oświadczenie.

Studenci UWM na bogato rozpoczęli sezon na plaży w Kortowie. Na początku ubiegłego tygodnia pogoda sprzyjała do zabrania ze sobą koców, kiełbasek czy piwa. Zabawę nad Jeziorem Kortowskim próbowała jednak przerwać straż uniwersytecka UWM. W pomoc włączyli się również policjanci z Olsztyna.

Policjanci z Olsztyna tłumaczą swoje działania

O sprawie napisało kilka lokalnych portali. Wielu osobom, które przebywały na plaży nad Jeziorem Kortowskim, nie podobało się, że służby chciały przegonić wypoczywających z kampusu. Teraz funkcjonariusze, po fali komentarzy na temat ich działań, wydali oświadczenie.

“W poniedziałek i we wtorek (10 i 11 maja 2021) na plaży nad Jeziorem Kortowskim, która administracyjnie jest częścią kampusu studenckiego, podlegającego władzom uniwersytetu, doszło do dużego zgromadzenia w tym miejscu młodych osób. Osoby te – lekceważąc zagrożenie rozprzestrzenienia się koronawirusa – grillowały, tańczyły i piły alkohol w tym miejscu” – czytamy na początku oświadczenia, które ukazało się na stronie Komendy Miejskiej Policji.

W dalszej części policjanci z Olsztyna tłumaczą, że osoby wypoczywające na plaży swoim zachowaniem łamały m.in. przepisy sanitarne, obowiązujące obostrzenia i popełniali wykroczenia.

“W związku z nielegalnymi zgromadzeniami interweniowali przedstawiciele Straży Uniwersyteckiej UWM, którzy apelowali do osób przebywających na plaży o rozejście się, zaprzestanie łamania obowiązujących przepisów sanitarnych i picia alkoholu w tym miejscu. Niestety apele te zostały zupełnie zignorowane przez bawiących się na plaży” – twierdzą policjanci z Olsztyna.

“Policjanci nie rozjechali imprezy”

I dodają: “W związku z powyższym przedstawiciele Straży Uniwersyteckiej UWM prośbę o pomoc i potrzebę interwencji w tej sprawie zgłosili policjantom, co jest jednoznaczne z prośbą władz uniwersytetu. Policjanci interweniowali na terenie należącym do UWM w Olsztynie za zgodą, wiedzą i na prośbę władz uczelni, ponieważ własne siły i środki porządkowe uczelni nie były w stanie w tym przypadku zapewnić przywrócenia porządku publicznego oraz zaprzestania łamania obowiązującego prawa przez osoby znajdujące się na kortowskiej plaży. Interwencje zostały podjęte i przeprowadzone zgodnie z obowiązującym porozumieniem, zawartym między władzami uczelni a Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie w 2007 roku”.

Wbrew temu, co zostało napisane m.in. na stronach internetowych „Gazety Olsztyńskiej”, „Gazety Wyborczej” i portalu „Twój Kurier Olsztyński”, policjanci nie „ganiali ludzi po parku” ani nie „rozjechali imprezy” i policja nie „goniła studentów po kampusie” – twierdzą funkcjonariusze w oświadczeniu.

I dodają, że w poniedziałek 10 maja na widok radiowozów i policjantów osoby przebywające na plaży rozeszły się. Ukarano też cztery osoby, które piły alkohol w miejscu publicznym.

“Sytuacja powtórzyła się we wtorek i wtedy również już na sam widok policyjnych radiowozów, przebywające tam osoby rozeszły się w różnych kierunkach. Policjanci pozostali w tym miejscu jeszcze przez pewien czas, aby nie dochodziło do ponownego niezgodnego z przepisami gromadzenia się osób” – tłumaczą policjanci z Olsztyna.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły