32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztyn. 19-latka przewróciła się na hulajnodze z koleżanką. Była kompletnie pijana [WIDEO]

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Pewna 19-latka ulicami Olsztyna postanowiła przewieźć na hulajnodze o dwa lata starszą koleżankę. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego nastolatki podróż nie trwała jednak długo…

Policjanci przypominają: od 20 maja obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego związane z poruszaniem się na hulajnodze elektrycznej. Zgodnie ze zmianami, kierowanie takim jednośladem w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem.

Podróż na hulajnodze zakończyły na ulicy

Niezorientowana w przepisach okazała się niestety pewna 19-latka, która ulicami Olsztyna postanowiła przewieźć na hulajnodze o dwa lata starszą koleżankę. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego podróż nie trwała jednak długo.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w ubiegły czwartek po godz. 2 w nocy w rejonie skrzyżowania ulicy Pstrowskiego z aleją Sikorskiego.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia hulajnogą poruszały się dwie kobiety w wieku 19 i 21 lat. Za kierownicą stała kompletnie pijana 19-latka, która nie była w stanie dmuchnąć w policyjny alkomat. W tej sytuacji mundurowi zlecili pobranie krwi do analizy pod kątem zbadania stężenia alkoholu w organizmie młodej kobiety.

19-latka trafiła też na obserwację do szpitala. – Na szczęście nie odniosła ona poważnych obrażeń i skończyło się na ogólnych potłuczeniach – mówi Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na tym jednak nie koniec jej zmartwień. – 19-latka odpowie za kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej – informuje Rafał Prokopczyk.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego:

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
W Olsztynie powstają parkingi dla hulajnóg. Koniec bałaganu?
10 miesięcy temu

[…] Olsztyn. 19-latka przewróciła się na hulajnodze z koleżanką. Była kompletnie pijana [WIDEO] […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły