29 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Miejskie żłobki i przedszkola nadal zamknięte

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Od środy 6 maja żłobki i przedszkola mogą być ponownie otwarte. Jednak ostateczne decyzje w tej sprawie premier Mateusz Morawiecki pozostawił organom prowadzącym te placówki.

Premier zaznaczył, że zasady funkcjonowania żłobków i przedszkoli powinny spełniać wytyczne Generalnego Inspektora Sanitarnego oraz ministerstw resortowych. Władze Olsztyna przeanalizowały te wytyczne.

Lista zadań do wykonania jest długa, a ich rozwiązanie wymaga czasu. – Dlatego stwierdziłem, że od 6 maja nie ma możliwości otwarcia placówek, dla których organem prowadzącym jest samorząd – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Jego zdaniem uruchomienie żłobków i przedszkoli może nastąpić najwcześniej od 18 maja.

– Ale tylko wówczas, gdy zostaną spełnione wszystkie warunki bezpiecznego pobytu dzieci i pracowników w placówkach – zaznacza Piotr Grzymowicz i tłumaczy: – Problemy, które nie pozwalają na szybkie otwarcie żłobków i przedszkoli, obejmują zarówno wielkość grup, dobór dzieci i system uzgodnień z rodzicami, możliwość ograniczania kontaktów i utrzymania reżimów sanitarnych, a także możliwości kadrowe oraz zabezpieczenie w środki ochrony personelu.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły