22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Chcą powiększyć szkołę. Zbierają pieniądze na wykup działki

Musisz przeczytać

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Strzał w 10” wspiera dzieci z niepełnosprawnościami. Władze organizacji prowadzą placówki edukacyjne i chciałyby je rozwijać dalej, jednakże napotkały na opór ze strony miasta.

Już przeszło od roku trwa spór między stowarzyszeniem a władzami Olsztyna. Poszło o działkę na Gutkowie. Stowarzyszenie „Strzał w 10” chciałoby tam wybudować nową placówkę edukacyjną, dla klas 7-8. Pobliska szkoła, którą zarządza organizacja, ma miejsce dla uczniów klas 1-6. Uczęszczają do niej 92 osoby.

Sąsiednia działka należy do miasta. Władze stowarzyszenia chciały ją wydzierżawić, ale samorząd nie przystał na to tłumacząc się trudną sytuacją. Postanowił ją sprzedać, niestety „Strzał w 10” nie ma takich pieniędzy.

Dlatego też postanowiono zorganizować zbiórkę pieniędzy. 

„Jesteśmy Stowarzyszeniem, które prowadzi integracyjną szkołę podstawową oraz integracyjne przedszkole w Olsztynie (powiat olsztyński, województwo warmińsko-mazurskie). Nasze dzieci mają trudność w odnalezieniu się w szkołach powszechnych, a jednocześnie mają w sobie zbyt duży potencjał rozwojowy by trafić do szkoły specjalnej” – możemy przeczytać w opisie zrzutki.

W szkole działa 19 terapeutów, a każde dziecko średnio w tygodniu ma pięć godzin rehabilitacyjnych.

„Co roku dołącza do nas kilku nowych uczniów – wszyscy potrzebują indywidualnego wsparcia. Wielu naszych uczniów jest po przejściach i traumach. U nas odnajdują poczucie własnej wartości, bezpieczeństwo i przyjaciół” – napisali organizatorzy zbiórki.

Podkreślają przy tym, że nie chcą odmawiać przyjęcia do placówki kolejnym dzieciom, dlatego też chcą wykupić działkę. Całkowity koszt to 700 tys. zł. Aby placówka zaczęła działać od 1 września, „Strzał w 10” musi podpisać umowę i wpłacić środki pieniężne na zakup działki już w czerwcu.

W nowym obiekcie mają być prowadzone zajęcia dla uczniów klas 4-8 oraz rehabilitacja.

Do tej pory wpłacono niemal 25 tys. zł. TUTAJ można wesprzeć stowarzyszenie – kliknij po więcej.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
24 dni temu

Jest proste i łatwe rozwiązanie problemu – otrzymanie działki za 1% wartości a potem jeszcze dofinansowania inwestycji…

Last edited 24 dni temu by Gosia
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły