22 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Biskupiec ma nowy stadion

Musisz przeczytać

Nowy stadion w Biskupcu został oddany do użytku. To jedna z nielicznych inwestycji sportowych w regionie.

Warmia i Mazury nie mają zbyt dużo powodów do zadowolenia z obiektów sportowych. Sześć lat temu swój stadion lekkoatletyczny przebudowały Dywity. W Olsztynie w końcu oddano odnowiony stadion lekkoatletyczny w Kortowie. Teraz przyszedł czas na nową inwestycję sportową. W Biskupcu otwarto właśnie nowy stadion. –  Po długich miesiącach oczekiwania nadszedł moment, w którym ponownie mogliśmy wspólnie zasiąść na trybunach naszego stadionu – podkreśla Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca. – Cieszę się, że nasz stadion otrzymał także imię Andrzeja Biedrzyckiego, legendarnego wychowanka i znakomitego piłkarza BKS Tęczy Biskupiec i Stomilu Olsztyn, trenera, wieloletniego sportowca. W naszym mieście rozpoczyna się nowy rozdział, wypełniony po brzegi wydarzeniami, meczami, zawodami i emocjami sportowymi.

Sportowe emocje rozgrzały widzów już na pierwszym meczu. Na nowej murawie rywalizowały drużyny: Wielkie Serca pod przewodnictwem Posła na Sejm RP Michała Wypija i Oldboy BKS Tęcza. Zespół samorządowców i polityków pokonał zawodników Oldboyów 4:2, lecz zacięta rywalizacja trwała do ostatniej minuty. W przerwie pomiędzy meczami wystąpiły biskupieckie cheerleaderki umilając czas kibicom.

Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski udowodnił, że można zbudować nowoczesny obiekt sportowy. W sposób przemyślany i konsekwentny od lat buduje infrastrukturę sportową, która będzie służyć nie tylko mieszkańcom Biskupca. Myślę, że prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz mógłby się uczyć od burmistrza Biskupca, jak szuka się możliwości, wykorzystuje okazje i odrzuca powody – mówi Michał Wypij, Poseł na Sejm RP. – Inicjatywa nadania Stadionowi w Biskupcu imienia Andrzeja Biedrzyckiego jest kapitalnym przykładem dumy z naszej warmińskiej tożsamości lokalnej – uzupełnia.

Tym samym, biskupczanie mogą już korzystać w pełni z nowych bieżni czy boisk a także będą zasiadać na nowych, częściowo zadaszonych trybunach. Do tego dochodzi zaplecze gospodarcze, szatnie i sala konferencyjna. Całkowity koszt dwóch projektów modernizacyjnych to ponad 14 mln zł. Dofinansowanie w kwocie prawie 7 mln zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020, resztę do inwestycji dołożyła gmina Biskupiec. Samo boisko piłkarskie ma powierzchnię 64×100 metrów z nawierzchnią z trawy naturalnej. Wokół niego znajduje się 3-torowa bieżnia.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły