24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Będą zmiany w 500+

Musisz przeczytać

Rodzina 500+ to sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości. Jednak już od dawna te pieniądze straciły na wartości. Dlatego też partia rządząca chce podwyższyć wysokość świadczenia. Mówi się o 700 zł na dziecko.

Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, udzielił wywiadu dziennikowi „Polska Times”. Poruszył w nim m.in. temat rewaloryzacji rządowego programu Rodzina 500+.

Nie nazywamy tego „waloryzacją”, a pewną zmianą, oczywiście na korzyść tych, którzy otrzymują to świadczenie. Z pewnością coś takiego nastąpi. Jeszcze nie w tej chwili, ponieważ nie nadszedł na to moment – powiedział szef klubu PiS („Polska Times”).

W kuluarach Prawa i Sprawiedliwości mówi się o tym, że kwota 500 zł na dziecko miałaby zostać zwiększona do 700 zł, jednakże Terlecki unikał podawania liczb tłumacząc, że jeszcze nie jest to przesądzone.

Dodał także, że politycy rozważają wprowadzenie 14. emerytury na stałe, jednak zaznaczył, że na razie to są plany, a nie oficjalny komunikat.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły