24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Atak zimy w Olsztynie. ZDZiT: na ulice wyjechał ciężki sprzęt

Musisz przeczytać

Pierwszy w tym roku atak zimy w Olsztynie nie zaskoczył drogowców. Na ulice wyjechał ciężki sprzęt. Drogowcy zużyli też rekordową ilość soli drogowej.

Doczekaliśmy się prawdziwej zimy w Olsztynie. Padający od wtorkowego popołudnia śnieg spowodował spore utrudnienia m.in. w komunikacji publicznej. Informowaliście nas m.in. o tym, że na ul. Krasickiego przy Carrefourze autobusy miejskie miały problem z podjechaniem pod górę. Ale ze złymi warunkami na drogach musieli zmagać się wszyscy kierowcy.

Atak zimy w Olsztynie

Jak tłumaczą pracownicy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, wzmożone prace przy odśnieżaniu rozpoczęły się we wtorek około godz. 14 i prowadzone były do wczesnych godzin porannych w środę.

– Na ulice wyjechał cały dostępny ciężki sprzęt, w tym m.in. 6 solarek nowej generacji oraz 4 piaskarki. W tym czasie zużyto też rekordową tej zimy ilość soli drogowej – ponad 138 ton, mieszanki piasku z solą – ponad 62 tony oraz samego piasku – ponad 8 ton – tłumaczy Michał Koronowski, rzecznik olsztyńskich drogowców.

Jak dodaje, dyżurni ZDZiT-u przez całą dobę śledzą prognozy synoptyków, by jak najszybciej reagować na zmieniające się warunki pogodowe i sprawnie kierować działaniami w Akcji Zima.

– Na bieżąco uzupełniane są także zapasy soli drogowej w magazynie. Aktualnie w realizacji jest zamówienie na kolejnych 500 ton – dodaje Michał Koronowski.

Kilkadziesiąt interwencji

Ostatniej doby sporo pracy mieli także policjanci z Olsztyna. Tylko we wtorek interweniowali 28 razy na drogach w mieście i powiecie olsztyńskim.

Na trasie S7 na wysokości Olsztynka kierowca ciężarowego mercedesa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne. Na al. Warszawskiej w Olsztynie 30-latka kierująca audi również wpadła w poślizg i uderzyła w inne auto.

Do kolejnego zdarzenia doszło niedaleko skrzyżowania ulic Krasickiego i Synów Pułku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 57-letnia kierująca hyundaiem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył osobowego forda.

Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie:

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy powinni zwrócić uwagę, że opady śniegu oraz niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska. Prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków drogowych nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olsztyńscy drogowcy zgromadzili 900 ton soli na zimowe utrzymanie ulic
6 miesięcy temu

[…] dodaje, przy okazji Akcji Zima ZDZiT prowadzi także 24-godzinne dyżury w systemie zmianowym, podczas których nieustannie […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły