24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Amfiteatr w Olsztynie przechodzi małą metamorfozę

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W obecnym kształcie amfiteatr w Olsztynie oddano do użytku ponad 12 lat temu. Niektóre z jego elementów wymagają więc odnowienia.

Od kilku tygodni trwają prace na widowni olsztyńskiego amfiteatru. Pod koniec grudnia zniknęły stare ławki, a do połowy stycznia pojawią się nowe. W tym celu wyprodukowano w tartaku 9100 drewnianych klepek.

Amfiteatr w Olsztynie przechodzi remont

– Chcieliśmy oszlifować i odmalować stare siedziska, ale okazały się tak zniszczone, że trzeba je wymienić – mówi Aneta Kasperek-Palińska, wicedyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Nowe ławki zostaną zabezpieczone odpornym na warunki atmosferyczne lakierem szkutniczym. Jest to substancja używana do konserwacji jachtów.

Ze względu na fakt, że amfiteatr w Olsztynie jest objęty nadzorem konserwatorskim, nowe ławki będą w założeniu takie same jak dotychczasowe. Koszt całej inwestycji wynosi niemal 220 tys. zł.

* Dalsza część artykułu pod postem.

Nowe nagłośnienie i oświetlenie

Ratusz przypomina też, że to niejedyna inwestycja w amfiteatr, jakiej w ubiegłym roku podjął się Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. W pierwszej połowie 2020 roku zrealizowano duży projekt z 85-procentowym unijnym wsparciem. Jego głównym elementem było wyposażenie staromiejskiego amfiteatru w nowoczesne nagłośnienie i oświetlenie sceniczne.

Metamorfozę przeszła też sala kameralna pod główną widownią. Sala została wygłuszona, dzięki czemu zyskała bardziej teatralny charakter. Zamontowano też system do podwieszania sprzętu, wydzielono szatnię, a we foyer pojawiło się miejsce na minigalerię. Poza tym rozbudowano monitoring i zainstalowano kamery służące liczeniu widzów. Wartość tamtego projektu wyniosła ponad 3,1 mln zł, z czego wsparcie unijne to ponad 2,6 mln zł.

Amfiteatr w Olsztynie może pomieścić 1200 widzów.


PRZECZYTAJ TAKŻE:

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wampir
1 rok temu

jest o milion ,lepszy teren na występy kabaretow cz zawody sportowe ,rzeba o to zadbać ,STADION LEŚNY

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły