Rozbudowa parku na Zaciszu w Olsztynie napotyka kolejne trudności. 17 lutego ratusz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy i pogłębienia zbiorników retencyjnych wraz z zagospodarowaniem terenu. Dokumentacja miała być opracowana w oparciu o istniejący program funkcjonalny i projekt koncepcyjny dla parku. Niestety, do przetargu nie zgłosił się żaden wykonawca.
Obszar parku zajmuje około 2,5 hektara i graniczy z ulicami J. Bukowskiego, Bratkową, M. Antonowicza oraz działkami pod zabudowę jednorodzinną. Park ma pełnić funkcje rekreacyjne dla mieszkańców i skupiać się wokół zbiornika wodnego, gdzie znajdą się główne strefy rekreacji i wypoczynku. Planowane są też miejsca na grilla, plac zabaw i tyrolka, a także szeroka ścieżka pieszo-rowerowa.
Mieszkańcy Zacisza są bardzo zainteresowani rozbudową parku, ponieważ teren ten jest jednym z ostatnich terenów zielonych w dzielnicy, która dynamicznie się rozbudowuje i brakuje miejsc rekreacyjnych. W 2020 roku oddano do użytku osiem terenów rekreacyjnych wokół zbiorników retencyjnych, z których dwa tworzą parkową przestrzeń.
Marta Bartoszewicz, rzeczniczka ratusza, wyjaśnia, że w związku z brakiem zgłoszeń do przetargu, podjęte zostaną decyzje dotyczące wyboru opcji w najbliższym tygodniu. Możliwe jest wyłonienie wykonawcy z tzw. wolnej ręki bez zmian warunków określonych w przetargu lub ogłoszenie drugiego przetargu.
Warto pamiętać, że rozbudowa parku na Zaciszu jest ważnym projektem nie tylko dla mieszkańców dzielnicy, ale także dla całego miasta. Park ma pełnić funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe, a jego powstanie może przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców i wzrostu wartości nieruchomości w tej okolicy.
Ratusz powinien dokładnie przeanalizować sytuację i podjąć odpowiednie działania, aby projekt rozbudowy parku na Zaciszu został zrealizowany. Może to oznaczać poszukiwanie nowych wykonawców, a także ewentualne zmiany w projekcie, aby był bardziej atrakcyjny dla potencjalnych zainteresowanych firm.
Park na Zaciszu to nie tylko miejsce rekreacji dla mieszkańców, ale także szansa na poprawę jakości życia i wzrost wartości nieruchomości w tej okolicy.
Źródło informacji: Gazeta Wyborcza Olsztyn
Kiedy park Korczaka-Mleczna? 25 lat czekamy a robicie park dla mieszkanców domków jednorodzinnych
Działka 110-55/31. Miejsce wskazane w miejscowym planie zagospodarowania zespołu parkowego Korczaka-Mleczna (uchwała nr LV/885/14 z 25-06-2014 Rady Miasta Olsztyna) jako teren usług rekreacyjno-sportowych. Zrobione macie w 2021 roku poszło do realizacji. Wpisz w googlu: 132. Plac zabaw i miejsce wypoczynku przy Łynostradzie