19 C
Olsztyn
środa, 15 maja, 2024

Pod Olsztynem urządzono specjalne bariery. Wiadomo, jaki jest pówd

Musisz przeczytać

Leśnicy zajęli się ze skutkami chorób wśród dzikich zwierząt. W skali kraju takie działania podjęto m.in. pod Olsztynem.

W ramach wspomagania administracji Lasy Państwowe wykonują szereg działań w ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się ASF.

-Główne działania to przede wszystkim: organizacja poszukiwań padłych dzików, bezpieczna utylizacja szczątki padłych dzików, realizacja odstrzału sanitarnego. Działania te są finansowane ze środków własnych oraz Funduszu Leśnego – informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie.

W skali kraju takie działania podjęto m.in. pod Olsztynem. Nadleśnictwo Lidzbark wykonało specjalną a barierę.

-to bariera zapachowa mająca powstrzymać migrację potencjalnie zarażonych dzików w głąb województwa mazowieckiego. Koszt utrzymywania takiej bariery wyniesie ponad 30 000 zł – dodaje RDLP w Olsztynie.

Działanie te zostało wykonane na polecenie wojewody mazowieckiego w uzgodnieniu z Wojewódzkim Mazowieckim Lekarzem Weterynarii. Użyty środek jest w pełni naturalny i nie stanowi zagrożenia dla ludzi.

Bariery zapachowe to metrowe pręty umieszczane na wysokości, na których znajdują się koszyczki z gąbką nasączoną preparatem odstraszającym dzik

Pręty rozstawione są co 20-30 metrów. Mają za zadanie utrudnić dalsze rozprzestrzenianie się wirusa ASF na teren województwa pomorskiego i dalszych części kraju.

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie artykuły