24 C
Olsztyn
piątek, 20 września, 2024

Odkrywamy dziedzictwo polskiej myśli kryminologicznej: konferencja naukowa WPiA UWM

Musisz przeczytać

Olga Wolińśka
Olga Wolińśka
Dziennikarka z Olsztyna specjalizująca się w relacjonowaniu wydarzeń z regionu warmińsko-mazurskiego. Posiada bogate doświadczenie w pracy dla lokalnych i ogólnopolskich mediów. Dziennikarska pasja i zaangażowanie pozwalają jej na rzetelne i obiektywne relacjonowanie wydarzeń z Olsztyna i okolic.

Katedra Kryminologii i Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (WPiA UWM) organizuje od 31 maja do 2 czerwca konferencję pod tytułem „Dzieje polskiej myśli kryminologicznej”. Wydarzenie odbędzie się w Olsztynie, w malowniczej miejscowości Stare Jabłonki.

Konferencja jest częścią projektu „Interdyscyplinarne Forum Doskonałości Naukowej. Konkurencyjność-Mierzalność-Innowacja. Umiędzynarodowienie dziedzictwa polskiej myśli kryminologicznej i zwiększenie rozpoznawalności jej osiągnięć”, finansowanego w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „DIALOG” w latach 2020-2023.

Partnerami grantu są: Polskie Towarzystwo Kryminologiczne im. prof. S. Batawii, Polskie Towarzystwo Historyczne, Polskie Towarzystwo Archiwalne oraz Oddział Warmińsko-Mazurski Stowarzyszenia “Wspólnota Polska”.

Głównym celem projektu, jak zapowiadają organizatorzy, jest upowszechnienie i umiędzynarodowienie dorobku polskiej myśli kryminologicznej, zwiększenie rozpoznawalności jej osiągnięć oraz ukazanie tej spuścizny na tle regionalnym i globalnym. Inicjatywa nawiązuje również do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Konferencja jest doskonałą okazją dla naukowców, studentów, praktyków prawa i wszelkich zainteresowanych stron do zgłębienia polskiej myśli kryminologicznej, jej historii i wpływu na dziedzictwo kryminologiczne na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Dostęp do konferencji online zapewnia link: https://meet.google.com/pcf-pufk-nby. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu naukowym.

Niniejsza konferencja to kolejny krok w kierunku propagowania i umiędzynarodowienia polskiego wkładu w nauki kryminologiczne. Zaangażowanie organizatorów i partnerów projektu podkreśla znaczenie tego dziedzictwa dla polskiej i globalnej nauki.

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie artykuły