12 C
Olsztyn
wtorek, 17 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Na Mazurach policjanci zatrzymali karetkę. W środku było 18 migrantów

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Ostatniej nocy w Wieliczkach pod Oleckiem policjanci zatrzymali podejrzaną karetkę pogotowia. W samochodzie znajdowało się 18 migrantów.

Osoby zajmujące się nielegalnym transportem migrantów próbują różnych sposobów, by uniknąć wykrycia przez polskie służby. Jednym z nich jest przewóz osób przy użyciu pojazdów przypominających na przykład karetki pogotowia ratunkowego. Tym razem stróże prawa nie dali się nabrać.

Funkcjonariusze z oleckiej drogówki we wtorek wieczorem zatrzymali do kontroli samochód, przypominający właśnie karetkę pogotowia. W środku nie było chorych, a kilkunastu nielegalnych migrantów.

Policjanci zatrzymali podejrzaną karetkę pogotowia

Funkcjonariusze zauważyli karetkę w Wieliczkach w powiecie oleckim. Jej wygląd i wyposażenie, które posiadała, wzbudziły podejrzenie policjantów co do faktycznego przeznaczenia pojazdu. Funkcjonariusze zatrzymali więc samochód do kontroli.

– Przednie siedzenia zajmowali dwaj 28-latkowie ubrani w kombinezony ochronne. Okazało się, że to mieszkańcy Warszawy – relacjonuje Tomasz Markowski, rzecznik KWP w Olsztynie.

Jednak nie byli to wcale pracownicy służby zdrowia i nie transportowali osoby zakażonej koronawirusem. W przestrzeni ładunkowej znajdowało się 18 cudzoziemców, którzy na terenie Polski znaleźli się nielegalnie.

– Auto zabezpieczono, a kierujący, pasażer jak i obcokrajowcy zostali zatrzymani i przekazani do dyspozycji Straży Granicznej i prokuratury – dodaje Tomasz Markowski.

Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły