14 C
Olsztyn
poniedziałek, 13 maja, 2024

Indykpol AZS Olsztyn zdominował Stalę Nysa w pierwszym starciu o siódme miejsce PlusLigi

Musisz przeczytać

Olga Wolińśka
Dziennikarka z Olsztyna specjalizująca się w relacjonowaniu wydarzeń z regionu warmińsko-mazurskiego. Posiada bogate doświadczenie w pracy dla lokalnych i ogólnopolskich mediów. Dziennikarska pasja i zaangażowanie pozwalają jej na rzetelne i obiektywne relacjonowanie wydarzeń z Olsztyna i okolic.
  • Indykpol AZS Olsztyn pokonał Stalę Nysa 3:1.
  • Pierwszy mecz o siódme miejsce w PlusLidze zakończony sukcesem Olsztyna.
  • Rewanż zaplanowany na najbliższą niedzielę w Nysie.

W zaciętym meczu pomiędzy siódmą i ósmą drużyną fazy zasadniczej PlusLigi, Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się ze Stalą Nysa. Mecz rozpoczął się od przegranego seta przez gospodarzy, gdzie goście z Nysy zdominowali parkiet, wygrywając 25:16. Następnie Olsztynianie odzyskali kontrolę nad meczem, zdobywając trzy kolejne sety wynikami 25:21, 28:26 i 25:20.

Szymon Jakubiszak, grający na pozycji środkowego, odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Olsztyna, co przyniosło mu tytuł MVP meczu. Skład Indykpolu AZS na ten mecz to Tuaniga, Majchrzak, Jakubiszak, Janikowski, Karlitzek, Souza i Ciunajtis jako libero.

Trener Stali, Daniel Pliński, wyraził żal po straconych setach, ale zaznaczył, że rewanż nie będzie tylko formalnością. Zdaniem trenera, kolejne spotkanie może przynieść różne wyniki, a ewentualne wyłonienie zwycięzcy w “złotym secie” staje się realnym scenariuszem.