Olsztyn
piątek, 20 września, 2024

Siatkarki AZS UWM Olsztyn zagrają w finale Akademickich Mistrzostw Polski!

Musisz przeczytać

Siatkarki, podobnie jak ich koledzy, dumnie reprezentują Olsztyn. Zajęły czwarte miejsce w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski i wezmą udział w finale imprezy.

Siatkarki AZS-u zajęły pierwsze miejsce w grupie wygrywając po emocjonujących pojedynkach z Uniwersytetem Łódzkim (2:0) oraz SGGW Warszawa (2:1).

Z dwoma zwycięstwami zakwalifikowały się do ćwierćfinału, gdzie zmierzyły się z UMED Łódź. Nie dały szans rywalkom wygrywając 2:0, co dało im awans do półfinału.

Po trzech wygranych, przyszła niestety porażka z siatkarkami Politechniki Warszawskiej.

Olsztynianki miały szanse na zajęcie 3. miejsca, jednak zespół AWF Warszawa okazał się na tę chwilę mocniejszy.

Siatkarki AZS UWM Olsztyn ostatecznie zajęły 4. miejsce, ale zakwalifikowały się do finału Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu, gdzie 6 maja zagrają pierwsze spotkanie.

Mamy to! Awans do finałów AMP jest nasz! Jedziemy do Poznania. Droga do awansu nie była łatwa, ponieważ tuż przed turniejem kontuzja i choroba wykluczyły dwie zawodniczki z rozgrywek – cieszyły się siatkarki.

Klub pogratulował trenerce Monice Kobylińskiej, która sprawiła, że zespół trzeci raz z rzędu awansował do finałów Akademickich Mistrzostw Polski.

Najlepszą zawodniczką AZS-u została Barbara Karnicka, grająca na pozycji środkowej.