Stomil Olsztyn zremisował z Resovią Rzeszów 1:1

Musisz przeczytać

Redakcja
Redakcja
Kilka słów w redakcji

W zaległym meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi Stomil Olsztyn zremisował z Resovią Rzeszów 1:1. Bramkę dla “Dumy Warmii” zdobył Patryk Mikita.

Pierwsza część spotkania to optyczna przewaga gospodarzy, choć Stomil również miał swoje groźne sytuacje, jak chociażby strzał z dystansu Jakuba Kisiela w pierwszych minutach spotkania czy sytuacje, gdzie VAR weryfikował potencjalny rzut karny po ewentualnym faulu na Hubercie Szramce. Ostatecznie żadna z drużyn nie udokumentowała swoich strzałów w postaci goli i na przerwę zespoły zeszły przy bezbramkowym remisie.

Na początku drugiej części spotkania obraz gry nieco się wyrównał, olsztynianie szukali swojej szansy i w końcu ją znaleźli. Z dystansu uderzył Wojciech Reiman, bramkarz niefortunnie interweniował, a piłka odbiła się w kierunku pola karnego, gdzie dopadł do niej Filip Wójcik. Efekt? Rzut karny dla Stomilu Olsztyn, który pewnie na bramkę zamienił Patryk Mikita. Końcowe pół godziny to zmasowane ataki piłkarzy Resovii, które przyniosły skutek w czwartej minucie doliczonego czasu gry, gdy sprzed pola karnego piłkę do siatki wpakował Marek Mróz. Stomil do Olsztyna wraca z jednym punktem.

Skład Stomilu: 25. Kacper Tobiasz, 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 5. Beniamin Czajka, 6. Jonatan Straus, 7. Tomasz Tymosiak (K. Toporkiewicz 73′), 4. Wojciech Reiman, 63. Jakub Kisiel (Ł. Moneta 57′), 70. Merveille Fundambu (J. Tecław 57′), 37. Hubert Szramka (F. Wójcik 46′) 77. Patryk Mikita (F.Szabaciuk 82′).

Skład Resovii: 1. Pindroch Branislav, 4. Mikulec Rafał (P. Wojciech 73′), 5. Kubowicz Dawid, 7. Mróz Marek, 8. Krasa Klaudiusz, 12. Wróbel Jakub (S. Strózik 73′), 16. Soljic Josip, 17 Adamski Radosław, 24. Komor Aleksander, 25. Jaroch Bartosz, 42. Eizenchart Bartłomiej (D. Pietraszkiewicz 73′).