Stomil Olsztyn pokonuje rezerwy Śląska 3:0 – Ligowy sukces drużyny Grabowskiego

Musisz przeczytać

Redakcja
Redakcja
Kilka słów w redakcji

Stomil Olsztyn odnotowuje kolejne zwycięstwo, pokonując 3-0 rezerwy Śląska Wrocław w meczu wyjazdowym. Drużyna prowadzona przez Szymona Grabowskiego wykazała się solidnością w obronie oraz efektywnością w ataku. Przedstawiamy szczegółowe sprawozdanie z tego meczu.

Mimo początkowej przewagi gospodarzy, ich próby nie przyniosły efektów, a ostatecznie to Stomil przejął inicjatywę. W 5. minucie Jakub Mądrzyk obronił strzał Lizakowskiego, a w kolejnych minutach obrona Stomilu skutecznie powstrzymywała ataki Śląska. W 22. minucie, po akcji prawym skrzydłem, Karol Żwir podał do Huberta Krawczuna, który zdobył pierwszą bramkę dla Stomilu. W 34. minucie Piotr Kurbiel wykorzystał rzut karny, podnosząc wynik na 2-0.

Druga połowa meczu rozpoczęła się z wysokim pressingiem Stomilu, co utrudniało gospodarzom składne akcje. W 52. minucie Mądrzyk ponownie bronił strzał Śląska, a w 58. minucie szybki kontratak Stomilu zakończył się nieudanym strzałem Kurbiela. W 60. minucie na boisku pojawił się Bartosz Florek, zastępując Krawczuna. W międzyczasie, zarówno Michał Karlikowski, jak i Filip Wójcik zostali ukarani żółtymi kartkami. W 69. minucie Kurbiel miał kolejną szansę, ale nie udało mu się pokonać bramkarza.

W ostatnich minutach meczu, Śląsk próbował zaciekle atakować, jednak obrona Stomilu oraz bramkarz Mądrzyk skutecznie zabezpieczali wynik. W 87. minucie Bartosz Florek zdobył trzecią bramkę dla Stomilu, ustalając wynik meczu na 3-0.