18 C
Olsztyn
piątek, 13 września, 2024

Stomil Olsztyn pokonuje Pogoń Siedlce, kontynuując serię 12. zwycięstw bez porażki

Musisz przeczytać

Redakcja
Redakcja
Kilka słów w redakcji

Stomil Olsztyn nie zawiodł swoich fanów w Wielką Sobotę, wygrywając 4:0 z Pogonią Siedlce na własnym stadionie. Zwycięstwo to było częścią imponującej serii 12 zwycięstw bez porażki w II lidze. Wcześniejsze spotkanie z KKS 1925 Kalisz zakończyło się remisem 2:2, co tylko zwiększyło motywację do wygranej.

W meczu z Pogonią, trener Stomilu Szymon Grabowski nie mógł liczyć na trójkę zawodników z powodu kontuzji: Lukáša Kubáňa, Filipa Wójcika i Macieja Stromeckiego. W drużynie rywali brakowało Damiana Nowaka, najlepszego strzelca z 14 golami w sezonie.

Mimo groźnych sytuacji w pierwszych minutach meczu, Stomil zdobył dwie bramki w krótkim czasie. Piotr Kurbiel wykorzystał rzut karny, a Karol Żwir strzelił kolejną bramkę. Przed przerwą, Maciej Spychała przypadkowo zdobył trzecią bramkę. W drugiej połowie, Shun Shibata zwiększył przewagę na 4:0, wykorzystując rzut karny.

Stomil Olsztyn ma obecnie 44 punkty, a bramkarz Jakub Mądrzyk odnotował dziesiąte czyste konto w sezonie. Następne spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2023 roku na stadionie Stomilu, gdzie zagrają z GKS Jastrzębie.