Dobiegł końca II etap budowy infrastruktury uzdrowiskowej w Lidzbarku Warmińskim. To Pawilon Zdrowia.
W przetargu na rozbudowę uzdrowiskowej strefy w Lidzbarku Warmińskim zgłosiło się siedem firm. Ich oferty wahały się od kilkunastu milionów złotych aż do blisko 30 mln zł.
Jego przedmiotem była realizacja projektu: „Budowa pawilonu zdrowia wraz z pozostałą infrastrukturą uzdrowiskową w Lidzbarku Warmińskim”.
To także budowa układu kinezyterapii aktywnej w postaci rowerowego toru wysiłkowego, montaż ławek, koszy wzdłuż promenad, infokiosku oraz przebudowa zbiornika na wody opadowe tzw. „Żabiego Stawu” wraz z budową ścieżek terenoterapii wokół zbiornika.
Pawilon został wyposażony w urządzenia lecznicze, diagnostyczne i rehabilitacyjne, pomieszczenie do ćwiczeń, węzły higieniczno-sanitarne i socjalne, administracyjne, małą tężnię umożliwiającą przeprowadzanie zabiegów aerozoloterapii i helioterapii.
To także gabinety fizykoterapii i ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz grotą solną do krioterapii i aeroterapii.
–Nasza strefa uzdrowiskowa znacznie się powiększyła. Pawilon Zdrowia już gotowy! W piątek na oficjalne zakończenie II etapu budowy infrastruktury uzdrowiskowej, a w sobotę zapraszam wszystkich mieszkańców na piknik rodzinny w strefie uzdrowiskowej – informuje Jacek Wiśniowski, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego.
Budowa Pawilonu Zdrowia to jeden z elementów starania się władze Lidzbarka Warmińskiego o przyznanie statusu miejscowości uzdrowiskowej.
Tradycje uzdrowiskowe sięgają czasów międzywojennych, kiedy to Heilsberg był „Luftkurortem”. Obecnie obszar osiedla uzdrowiskowego miasta Lidzbark Warmiński wraz z miejscowościami Medyny i Łabno oraz gminą Lidzbark Warmiński znajduje się w obszarze ochrony uzdrowiskowej