16 C
Olsztyn
poniedziałek, 8 lipca, 2024

Niepowstrzymani piłkarze Stomilu Olsztyn: 13 meczów bez porażki i zwycięstwo 2:0 nad GKS Jastrzębie

Musisz przeczytać

Redakcja
Redakcja
Kilka słów w redakcji

Stomil Olsztyn pokazał swoją siłę, pokonując GKS Jastrzębie 2:0 na własnym stadionie, tym samym niezachwianie utrzymując swoją pozycję jako drużyna niepokonana od 13 meczów w II lidze. Trenowani przez Szymona Grabowskiego piłkarze mają zaledwie punkt straty do drugiego miejsca i wciąż walczą o awans do I ligi.

W porównaniu z poprzednim zwycięskim meczem z Pogonią Siedlce (4:0), Grabowski wprowadził jedną zmianę, zastępując Huberta Krawczyna Sebastianem Szypulskim. Nieobecność Lukáša Kubáňa, Mateusza Maćkowiaka oraz Marcina Stromeckiego z powodu kontuzji nadal się utrzymuje. Filip Wójcik powrócił na ławkę rezerwowych po przerwie związanej z urazem.

Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania drużyn, ale Stomil szybko zdobył przewagę. Kilka prób z rzutów wolnych nie przyniosło jednak punktów. W 9. minucie Karol Żwir i Sebastian Szypulski przeprowadzili efektowną akcję, lecz strzał Szypulskiego po rykoszecie poszybował nad bramką GKS-u.

Drużyna Jastrzębia również miała swoje okazje, jednak defensywa Stomilu grała błyskotliwie. W 25. minucie, po dośrodkowaniu Piotra Kurbiela, kapitan Żwir strzelił efektownym strzałem głową do siatki, radośnie witany przez zgromadzoną publiczność na stadionie.

Pierwsza połowa zakończyła się bez zmiany wyniku, a w przerwie Grabowski dokonał dwóch zmian, wprowadzając Filipa Wójcika i Dawida Kalisza. Goście zaczęli drugą połowę z większym zapałem, ale olsztyńska obrona nadal utrzymywała swój wysoki poziom. W 59. minucie goście mieli szansę na wyrównanie, jednak strzał Aliego Farida zatrzymał się na poprzeczce.

W 75. minucie Stomil przeprowadził skuteczną kontrę, zakończoną bramką Huberta Krawczuna. Drużyna miała jeszcze kilka okazji do zwiększenia prowadzenia, lecz strzały Wójcika i Spychały minimalnie przekroczyły poprzeczkę.

W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z drużyną rezerw Śląska Wrocław, występującą w ekstraklasie. Mecz odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia 2023 roku, o godzinie 13:00. Stomil będzie kontynuował swoją walkę o awans, mając na celu utrzymanie dobrej passy i dążenie do bezpośredniego awansu do I ligi.