Na facebookowym profilu Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM pojawił się post. “Studenci w końcu pojawili się na Wydziale Humanistycznym” – napisano. I dodano zdjęcia z zajęć. Widać na nich studentów siedzących blisko siebie. Bez maseczek. Post zniknął z Facebooka.
– Piszecie o wzroście zakażeń. Jestem studentem Wydziału Humanistycznego UWM. Przeraża mnie sposób, w jaki podchodzi się tam do bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wysyłam zdjęcie, żebyście zobaczyli, jak przestrzega się tych zasad na zajęciach w jednym z instytutów. Najbardziej dziwne jest to, ze wydział ten otwarcie chwali się tymi zdjęciami. Może byście zaczęli o tym pisać, bo takie podejście to zagrożenie dla studentów i wykładowców” – napisał nasz czytelnik.
Studenci UWM bez maseczek
Chodzi o post, jaki pojawił się na profilu Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM. “Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej w końcu pojawili się na Wydziale Humanistycznym. Jak miło Was spotkać po półrocznej przerwie…” – napisano.
Załączono też dwa zdjęcia. Widać na nich studentów i wykładowcę, którzy siedzą obok siebie bez zachowania dystansu. Tylko dwie osoby ze zdjęć mają maseczkę na twarzy. Post zniknął już z Facebooka.
Na stronie internetowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie znajduje się z kolei komunikat prorektora UWM ds. kształcenia.
W punkcie piątym czytamy:
“W trakcie pobytu studentów I roku studiów w siedzibie Uczelni, mogą odbywać się zajęcia dydaktyczne prowadzone w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem akademickim, z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarno-epidemiologicznych”.
Inny punkt mówi natomiast, że “harmonogram organizacji zajęć i sposób ich prowadzenia na poszczególnych kierunkach, poziomach i profilach kształcenia (…) podany będzie na stronie internetowej danego wydziału (…) do 21 września.
Tymczasem na stronie internetowej Wydziału Humanistycznego nie ma żadnych wytycznych i zasad, dotyczących sposobu prowadzenia zajęć.
Co na to władze UWM?
O komentarz poprosiliśmy władze uczelni i władze Wydziału Humanistycznego. Zapytaliśmy m.in. o to, jakie procedury związane z reżimem sanitarnym obowiązują na poszczególnych wydziałach.
– Bardzo dziękuję za informację. Sprawa zostanie wyjaśniona, a stosowne informacje o zachowaniu zasad sanitarnych, zarówno przez studentów, jak również pracowników zostaną zamieszczone na stronie Instytutu – powiedział nam dr Krzysztof Łożyński, prodziekan Wydziału Humanistycznego ds. kształcenia.
Czekamy też na odpowiedzi od rzeczniczki prasowej UWM. Do tematu wrócimy.
*** *** ***
Od kilku dni służby sanitarne mówią o kolejnych rekordach zakażeń koronawirusem. Nowy rekord został pobity w czwartek 8 października. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4280 nowych przypadkach i śmieci 76 zakażonych osób.
Na te dane zareagował polski rząd. Na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 10 października w całym kraju będzie obowiązywała strefa żółta. Oznacza to obowiązek zasłaniania ust i nosa także na wolnym powietrzu. Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził z kolei, że “jesienią czeka nas eskalacja zakażeń”.
PISALIŚMY RÓWNIEŻ:
Ahhahhahahahaha.
XD
Chyba ktoś ma kryzys twórczy i nie potrafi znaleźć ciekawszego pomysłu na artykuł, niż gnębiący studentów. Życzę więcej luzu
A kto tu gnębi studentów?
Skomentuję to tak, że całe te obostrzenia można wsadzić sobie w dupę, ponieważ po wyjściu z uniwersytetu ludzie różnie podchodzą do sprawy. Najczęściej tak jak na zdjęciu powyżej, więc to bez różnicy czy w maskach czy nie… robienie z tego gòwnoburzy jest jak strzał w kolano. Ps. I tak większość masek jest zrobiona z tkaniny, którą równie dobrze można by było użyć do wykonania pary majtek.
Kto to photoshopował 😂
Chyba jakaś mało wymagająca aplikacja na telefonie, wyższego poziomu po tym serwisie się nie spodziewam.
Jest pani śmieszna, studentko.
Ojej, kogoś zabolało 🙂 Czyżby Pan edytor?
Dzień dobry, tu autor tekstu. Chętnie porozmawiam na tematy poruszane w komentarzach. Pod jednym warunkiem – nie rozmawiam z anonimami. Czy ktoś jest chętny podpisać się pod nickiem imieniem i nazwiskiem?
Znajdźcie lepszego grafika. Albo zbierajcie na dobrego prawnika. Podstawa wstawiania zdjęć w jakiejkolwiek publikacji i tak niedopilnowanie aspekty. Wstyd gazeto.
Prawnika? Ten post pojawił się w serwisie społecznościowym, a więc publicznie. Portal nie musiał nawet zamazywać twarzy. A zrobiono to i była to najpewniej jedynie dobra wola portalu.