15 C
Olsztyn
piątek, 20 września, 2024

Nowe rondo w Olsztynie: przetarg rozstrzygnięty, budowa rusza wkrótce

Musisz przeczytać

Olga Wolińśka
Olga Wolińśka
Dziennikarka z Olsztyna specjalizująca się w relacjonowaniu wydarzeń z regionu warmińsko-mazurskiego. Posiada bogate doświadczenie w pracy dla lokalnych i ogólnopolskich mediów. Dziennikarska pasja i zaangażowanie pozwalają jej na rzetelne i obiektywne relacjonowanie wydarzeń z Olsztyna i okolic.
  • Władze Olsztyna ogłosiły rozstrzygnięcie przetargu na budowę nowego ronda.
  • Lokalizacja ronda to skrzyżowanie ulic Zientary-Malewskiej i Poprzecznej.
  • Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 13 mln zł, z czego ponad 6,5 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
  • Przetarg był opóźniony z powodu skargi jednej z firm, ale ostatecznie rozstrzygnięto go na korzyść tej firmy.
  • Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, przewiduje, że umowa zostanie podpisana w lutym, a prace rozpoczną się najpóźniej w marcu.

W Olsztynie zapowiadane są znaczące zmiany w infrastrukturze drogowej. Władze miasta podjęły decyzję o przebudowie jednego z kluczowych skrzyżowań – na rogu ulic Zientary-Malewskiej i Poprzecznej. Obecne skrzyżowanie, uznane za niebezpieczne z powodu ograniczonej widoczności i swojej specyficznej geometrii, zostanie przekształcone w rondo, co ma zwiększyć bezpieczeństwo i płynność ruchu.

Projekt, którego całkowita wartość przekracza 13 milionów złotych, otrzymał znaczące wsparcie finansowe. Ponad połowa sumy, czyli 6,5 miliona złotych, pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przetarg na realizację tej inwestycji, ogłoszony w kwietniu, napotkał jednak pewne przeszkody. Jedna z firm startujących w przetargu złożyła skargę na jego specyfikację, co doprowadziło do opóźnień w rozstrzygnięciu.

Po długotrwałych deliberacjach, Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie przyznała rację skarżącej firmie, co skłoniło miasto do zaakceptowania jej oferty. Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, wyraził przekonanie, że umowa z wykonawcą może zostać podpisana już w lutym, a po 14-dniowym okresie oczekiwania na jej uprawomocnienie, prace mogłyby rozpocząć się w marcu.

Ta inwestycja jest ważnym krokiem w dążeniu miasta do poprawy bezpieczeństwa i efektywności lokalnego transportu. Realizacja projektu ronda na jednym z kluczowych skrzyżowań Olsztyna jest nie tylko odpowiedzią na aktualne potrzeby mieszkańców, ale także elementem długofalowej strategii rozwoju infrastruktury drogowej miasta.

Źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie artykuły