Indykpol AZS Olsztyn kontynuuje zwycięską serię w PlusLidze

Musisz przeczytać

Olga Wolińśka
Dziennikarka z Olsztyna specjalizująca się w relacjonowaniu wydarzeń z regionu warmińsko-mazurskiego. Posiada bogate doświadczenie w pracy dla lokalnych i ogólnopolskich mediów. Dziennikarska pasja i zaangażowanie pozwalają jej na rzetelne i obiektywne relacjonowanie wydarzeń z Olsztyna i okolic.
  • Indykpol AZS Olsztyn odniósł drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując Exact Systems Hemarpol Częstochowa na wyjeździe.
  • Nicolás Szerszeń, z powodu urazu, został zastąpiony na pozycji drugiego libero.
  • Moritz Karlitzek został wyróżniony jako MVP meczu, zdobywając 15 punktów.
  • Wygrana pozwoliła drużynie z Olsztyna przesunąć się na 7. miejsce w ligowej tabeli PlusLigi.
  • Kolejny mecz Indykpol AZS Olsztyn odbędzie się z Asseco Resovią Rzeszów.

W ostatnim meczu PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zanotowali znaczące zwycięstwo, pokonując drużynę Exact Systems Hemarpol Częstochowa na ich terenie. To drugi triumf olsztynian w krótkim czasie, co umacnia ich pozycję w walce o udział w fazie play-off.

Mecz rozegrany w Częstochowie był kluczowy dla ambicji Indykpolu AZS Olsztyn. Niestety, zespół musiał poradzić sobie bez Nicolása Szerszenia, który z powodu kontuzji kolana nie mógł wystąpić na swojej zwykłej pozycji. Jego nieobecność wymusiła zmiany w składzie, z Kubą Hawrylukiem w roli libero.

Olsztynianie rozpoczęli mecz w składzie: Jankiewicz (rozgrywający), Karlitzek i Armoa (przyjmujący), Jakubiszak i Sapiński (środkowi), Souza (atakujący) oraz Hawryluk jako libero. Od pierwszych minut dominowali na boisku, co przełożyło się na wynik końcowy meczu zakończonego wynikiem 3:0 dla gości.

Kluczową rolę w zwycięstwie odegrała skuteczna zagrywka (9 asów, z czego 6 autorstwa Moritza Karlitzka), która znacząco utrudniła przyjęcie przeciwnikom. Indykpol AZS Olsztyn wykazał się również większą skutecznością w ataku, co pozwoliło na zdobycie cennych punktów.

Po meczu Karol Jankiewicz, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn, podkreślił znaczenie serwisu dla ostatecznego sukcesu zespołu, choć zaznaczył, że w pierwszym secie atak mógł być lepszy. Poprawa w kolejnych setach przyczyniła się do odniesienia zwycięstwa.

Zwycięstwo nad Exact Systems Hemarpol Częstochowa pozwoliło siatkarzom z Olsztyna awansować na 7. miejsce w tabeli PlusLigi, zwiększając ich dorobek punktowy do 31 punktów.

Indykpol AZS Olsztyn ma teraz przed sobą krótką przerwę, po której zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów w nadchodzącym meczu, który odbędzie się w Hali Urania. Spotkanie to, zaplanowane na 17 lutego, cieszy się ogromnym zainteresowaniem – wszystkie bilety zostały już wyprzedane.