Zawodniczki olsztyńskiego Chemika odniosły pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie

Siatkówka. W trzeciej kolejce rozgrywek zawodniczki olsztyńskiego Chemika pokonały 3:2 zdecydowane faworytki – zespół Sparty Warszawa.

Warto wiedzieć, że ten olsztyński zespół jest jedyną w województwie ekipą seniorskiej żeńskiej siatkówki, grającą w centralnych rozgrywkach Polskiego Związku Siatkówki. W pierwszej kolejce olsztynianki przegrały u siebie 1:3 z ŁKS-em Siatkówka Żeńska Łódź, natomiast w drugiej uległy również u siebie 2:3 zespołowi MUKS Mysiadło.

Taki tekst odnośnie wygranego meczu ze Spartą ukazał się na klubowym Facebooku olsztyńskiego Chemika:

“Przed tym spotkaniem drużyna z Warszawy miała na koncie dwa zwycięstwa i znajdowała się na drugim miejscu w tabeli. Po dwóch pewnie wygranych partiach na parkiecie rozgorzała walka i pomimo piłki meczowej w trzecim secie, musieliśmy uznać wyższość Spartanek w końcówkach trzeciej i czwartej partii. Piąty set to koncert w wykonaniu naszych dziewcząt i pewne zwycięstwo 15:6.

A tak na marginesie… 15-letnia siatkarka II-ligowego Chemika Anna Fiedorowicz otrzymała powołanie na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski juniorek młodszych U-17, która odbędzie się od 25 do 29 października w Szczyrku. W meczu ze Spartą Warszawa zdobyła aż 30 punktów!