Stomil Olsztyn wygrał 2:1 z GKS-em Tychy

Stomil Olsztyn wygrał 2:1 mecz 30. kolejki Fortuna 1. Ligi Stomil Olsztyn – GKS Tychy. Tym samym do bezpiecznej strefy Duma Warmii” traci już tylko jeden punkt. Bramki dla „biało-niebieskich” zdobyli Hubert Sobol i Patryk Mikita.

Przed pierwszym gwizdkiem odbyło się przekazanie pamiątkowej koszulki kapitanowi “Dumy Warmii”, Karolowi Żwirowi za rozegranie 100 spotkań w “biało-niebieskich” barwach.

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie obrazu śp. Andrzeja Biedrzyckiego w ręce rodziny – Elżbiety Biedrzyckiej (żony) i Igora Biedrzyckiego (syna) – obraz przekazał znany olsztyński artysta, Robert Listwan. Na murawie ustawił się szpaler utworzony przez: Piotra Zajączkowskiego, Czesława Żukowskiego, Sławomira Opalińskiego, Leszka Browarskiego, Ireneusz Waćkowskiego, Adama Zejera, Sylwestera Wyłupskiego, Mariana Mierzejewskiego, Mariusza Siergieja, Pawła Charbickiego oraz Ireneusza Michałowskiego, na jego końcu stała rodzina legendy Stomilu, która odebrała portret. Cała inicjatywa odbyła się w akompaniamencie braw Kibiców „Dumy Warmii”.

Piłkarze Stomilu od pierwszych minut ruszyli do zdecydowanego ataku. W 24. minucie wynik otworzył Hubert Sobol, dla którego było to debiutanckie trafienie w Stomilu. Podopieczni Piotra Jacka próbowali podwyższyć prowadzenie jeszcze w pierwszej części spotkania, ale bez skutku. Najlepszą okazję miał Shun Shibata, który stanął oko w oko z bramkarzem GKS-u ale trafił niemal wprost w niego i do przerwy Stomil prowadził jedną bramką, choć goli powinno być zdecydowanie więcej.

Po przerwie optyczna przewaga utrzymywała się po stronie “Dumy Warmii”. Nie zabrakło konkretów w postaci uderzeń czy kontr, ale świetnie na linii spisywał się bramkarz gości, Konrad Jałocha. W 84. minucie z dystansu uderzał Jonatan Straus, a zawodnik GKS-u, Nemanja Nedić zablokował strzał ręką i sędzia pokazał na 11. metr. Do “jedenastki” podszedł Patryk Mikita i uderzeniem po ziemi podwyższył na 2:0. W ostatniej minucie bramkę kontaktową i jak się okazało honorową, zdobył dla gości Mateusz Czyżycki. Po tej akcji sędzia gwizdnął po raz ostatni i trzy punkty zostają w Olsztynie!

Skład Stomilu: 1. Dominik Budzyński, 5. Beniamin Czajk,a 8. Maciej Spychała (W. Reiman 78′), 41. Kevin Lafrance, 28. Maciej Dampc (J. Straus 65′), 33. Jakub Tecław, 10. Karol Żwir, 15. Shun Shibata, 13. Łukasz Moneta (F. Szabaciuk 78′), 88. Filip Wójcik (K. Toporkiewicz 55′), 11. Hubert Sobol (P. Mikita 55′)

Skład GKS-u: 13. Konrad Jałocha, 14. Bartosz Biel (T. Malec 71′), 6. Nemanja Nedić, 30. Kamil Szymura, 5. Maciej Mańka, 25. Wiktor Żytek, 8. Łukasz Grzeszczyk 9 (S. Steblecki 46′), 9. Krystian Wachowiak (K. Janiak 80′), 19. Daniel Rumin, 79. Marcin Kozina (G. Jaroch 46′), 98. Mateusz Czyżycki.

Żółte kartki dla Stomilu: Kevin Lafrance 37′, Karol Żwir 59′.

Żółte kartki dla GKS-u: Kamil Szymura 27′, Marcin Kozina 42′, Bartosz Biel 45+2′, Nemanja Nedić 83′, Kacper Janiuk 90′, Maciej Mańka 90+2′.