Stomil Olsztyn przegrywa 0:4 z Górnikiem Polkowice

W 24. kolejce Fortuna 1. Ligi Stomil Olsztyn przegrywa 0:4 z Górnikiem Polkowice na własnym boisku.

Od początku spotkania było widać przewagę gości, którzy regularnie zagrażali bramce “Dumy Warmii”. Pierwszego gola w końcówce pierwszej połowy zdobył Mateusz Piątkowski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Na przerwę Górnik Polkowice schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Po rozpoczęciu drugiej części meczu obraz gry nie zmienił się. Goście konsekwentnie realizowali swoje założenia, i to oni zdobywali kolejne gole w tym spotkaniu. Do bramki Stomilu ponownie trafił Piątkowski, a worek z golami otworzył się na dobre. Do bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza, goście trafili jeszcze dwukrotnie. Stomil przegrał u siebie 0:4 z Górnikiem Polkowice.

Bramki: Mateusz Piątkowski 45’ (K), Eryk Sobków 48’, Eryk Sobków 63’, Mateusz Piątkowski 90’

Żółte kartki dla Stomilu: Tomasz Tymosiak 37’, Kevin Lafrance 45’, Jonathan Simba Bwanga 57’, Wojciech Reiman 64’.

Żółte kartki dla Górnika: Brak

Skład Stomilu Olsztyn: 25. Kacper Tobiasz, 6. Straus Jonatan (B. Czajka 66′), 22. Jonathan Simba Bwanga, 41. Lafrance Kevin, 10. Żwir Karol, 7. Tymosiak Tomasz (S. Shibata 66′), 13. Moneta Łukasz, 44. Toporkiewicz Krzysztof (F. Wójcik 57′), 63. Kisiel Jakub (W. Reimann 45′), 77. Mikita Patryk, 11. Hubert Sobol (H. Szramka 75′).

Skład Górnika Polkowice: 74. Jakub Szymański, 4. Jarosław Ratajczak,6. Rafał Karmelita (M. Opalacz 82′), 10. Ahmed Hafez (F. Baranowski 55′), 13. Adrian Purzycki (B. Żółądź 82′), 23.  Eryk Sobków, 25. Karol Fryzowicz, 27. Marcin Biernat, 37. Mateusza Piątkowski, 43. Antoni Kozubal, 55. Michał Bojdys.