Stomil przegrał z Odrą, czyli przy Piłsudskiego najładniejsza była jedynie murawa [ZDJĘCIA]

Miało być przełamanie. Trzy punkty również miały zostać w domu. Tymczasem w trzech meczach Stomil Olsztyn nie strzelił ani jednego gola. Stracił za to cztery.

Ponad tysiąc kibiców przyszło w środę na stadion przy al. Piłsudskiego, żeby dopingować olsztyńskiego pierwszoligowca. Podopieczni Adama Majewskiego rozegrali zaległy mecz drugiej kolejki Fortuna 1 Ligi z Odrą Opole. I w bardzo złym stylu przegrali 0-1.

Stomil Olsztyn jak we mgle

Olsztynianie dobrze prezentowali się jedynie w pierwszych dziesięciu minutach pierwszej i pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy. I w sumie na tym można byłoby zakończyć ten tekst. Bo kilka celnych strzałów na bramkę, które można policzyć na palcu jednej ręki (dokładnie były to 3 strzały), to zdecydowanie za mało.

Ktoś powie, że posiadanie piłki było po stronie Stomilu (62% – 38%), że nasz zespół stworzył 12 sytuacji bramkowych (Odra 5) i przez większość spotkania prowadził grę. Kontrargument jest jeden: statystyki nie zdobywają trzech punktów.

Spory plus można zapisać jeszcze przy nazwisku Janusz Bucholc. Kapitan i jednocześnie najstarszy na boisku piłkarz Stomilu dwoił się i troił na skrzydle. Jednak jeden zawodnik, podobnie jak liczby, meczu również nie wygra.

Na brawa zasługują za to kibice. Co prawda po końcowym gwizdku niektórzy z nich nie kryli swojego niezadowolenia, ale trudno się dziwić. Odnotujmy jeszcze, że w drugiej połowie w Stomilu zadebiutowali Jakub Brdak i Damian Byrtek

A goście? W 34. minucie wyszli z szybką kontrą. Prostopadłe podanie w pole karne otrzymał Dawid Kort. Na piątym metrze “położył” Jakuba Mosakowskiego i bez problemu umieścił piłkę w siatce. Dodajmy, że była to jedyna bramkowa akcja gości. Trzy punkty miały zostać w Olsztynie, ale w podróż wybrały się do Opola.

Bez gola i z jednym punktem

W trzech ligowych meczach “Duma Warmii” wywalczyła zaledwie jeden punkt. Co więcej, w żadnym spotkaniu olsztyński zespół nie zdobył ani jednego gola. Efekt? Dopiero 15. miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn rozegra w najbliższą sobotę 19 września. Nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z Widzewem Łódź.

Łodzianie są w jeszcze gorszej sytuacji niż olsztynianie. W trzech pierwszych meczach nie wywalczyli ani jednego punktu, strzelili zaledwie jednego gola i stracili już dziewięć. I jedni, i drudzy liczą więc na przełamanie.

Początek meczu Stomil OlsztynWidzew Łódź o godz. 12.40. Transmisja na żywo w Polsacie Sport.